شبیه سازی اینورتر تک فاز در متلب

single

شبیه سازی مبدل DC به AC تک فاز با متلب+ سیمولینک

گاهی نیاز داریم تا انرژی الکتریکی تولیدی برخی مبدل ها که DC هستند را به AC تبدیل نماییم. برق AC برای کارکرد موتورها و لوازم برقی نظیر لباسشویی و یخچال مورد نیاز است. از طرفی در برخی خانه های انرژی الکتریکی تولیدی توسط سلول های خورشیدی به شبکه وارد می گردد. لذا باید انرژی الکتریکی از DC به AC تبدیل گردد. برای چنین تبدیل هایی در مهندسی برق از مبدل ها استفاده می گردد. مبدل DC به AC تک فاز نیز از مهمترین مبدل ها در این زمینه به حساب می آید. در این محصول شبیه سازی اینورتر تک فاز یا همان مبدل DC به AC تک فاز در سیمولینک متلب اجرا شده و در آن گنجانده شده است. شکل زیر شبیه سازی و نتایج حاصل از آن را نشان می دهد.

اینورتر تک فاز
اینورتر تک فاز

شکل بالا نتایج حاصل از تبدیل ولتاژ DC به AC را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می کنید شکل آخری رفته رفته به سینوسی تبدیل می گردد که با تغییرات اعمالی بر روی پالس ها و … می توانید به شکل کامل سینوسی دست یابید.

در حالت کلی این محصول حاوی شبیه سازی اینورتر تک فاز یا همان مبدل DC به AC تک فاز است که در سیمولینک متلب انجام شده است. می توانید از این محصول برای تبدیل انرژی الکتریکی DC تولیدی خود به AC استفاده نمایید.

محصولات مشابه

شبیه سازی اینورتر سه فاز متصل به شبکه PWM در متلب

شبیه سازی اینورتر سه فاز در متلب

آموزش و شبیه سازی اینورتر سه فاز در PSCAD

آموزش و شبیه سازی مبدل DC به DC چاپر + PDF

تومان ۱۰,۰۰۰

دیدگاهها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.