شبیه سازی و ترجمه مقاله سیستم فتوولتائیک متصل به شبکه

GRID-CONNECT
سال انتشار :
2013
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
7
نشریه :
تعداد رفرنس ها :
20
درس های مرتبط :
انرژی های نو ، کیفیت توان ، توزیع انرژی
شبیه سازی :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید
کلمات کلیدی :
سیستم فتوولتائیک - MPPT - متصل به شبکه
عنوان فارسی :

شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه

عنوان انگلیسی :

Simulation of Grid-Connected Photovoltaic System

وضعیت ترجمه :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید

سال انتشار : 2013

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 7

نشریه :

تعداد رفرنس ها : 20

درس های مرتبط : انرژی های نو ، کیفیت توان ، توزیع انرژی

شبیه سازی : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید

کلمات کلیدی : سیستم فتوولتائیک - MPPT - متصل به شبکه

عنوان فارسی : شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه

عنوان انگلیسی : Simulation of Grid-Connected Photovoltaic Systemفهرست مطالب
1. مقدمه 2. مدلسازی سلول فتوولتایی 3. الگوریتم کنترلی MPPT 4. مبدل DC به DC 5. مبدل DC به AC 6. نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Abstract: The paper proposes an up to date design and simulation of a grid connected photovoltaic system using Simulink. A Photovoltaic (PV) cell, a DC/DC boost converter and a DC/AC inverter constitutes the system. The internal mechanism of solar cell with diagram & approximation of PV cell are described. The PV cell model is simple, precise, and takes external temperature as well as solar radiation into consideration. It also analyzes different types of maximum power point tracking (MPPT) methods with algorithm. To track the maximum power of PV cell, the algorithm conjoined in a DC/DC converter is used. Finally, by using DC/AC inverter, the output voltage of DC/DC converter is regulated and synchronized with the grid. Simulation results show that the proposed model can effectively realize the actual physical characteristics of a grid-connected PV system by matching the phase of grid voltage to generated photovoltaic current.

چکیده فارسی
چکیده: این مقاله به شبیه سازی سیستم فتوولتائیک متصل به شبکه در نرم افزار سیمولینک متلب می پردازد. این سیستم شامل یک سلول PV ، یک مبدل افزاینده DC به DC ، و یک مبدل DC به AC است. این مقاله در ابتدا به تخمین های مهندسی سیستم فتوولتایی می پردازد (یعنی شبیه سازی سلول خورشیدی را آنالیز می کند) . مدل سلول PV مدلی ساده دقیق و با در نظر گرفتن دمای بیرونی و تابش خورشیدی می باشد. این مدل همچنین الگوریتم و یا همان کنترل رهگیری نقطه توان بیشینه (MPPT) را نیز مد نظر قرار می دهد. الگوریتم به کار رفته در مبدل DC به DC برای رهگیری بیشینه توان سلول خورشیدی به کار می رود. در نهایت نیز متناوب گر یا همان مبدل DC به AC برای تنظیم ولتاژ خروجی ناشی از مبدل DC به DC و ارتباط بین سلول خورشیدی و شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج ناشی از شبیه سازی نشان می دهد که مدل شبیه سازی شده می تواند به طور موثر برای درک فیزیکی اتصال سلول خورشیدی به شبکه را با متناسب کردن ولتاژ خروجی سلول خورشیدی را تشخیص دهد.


شبیه سازی سلول خورشیدی با متلب

با توجه به اینکه امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته سلول های خورشیدی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و از طرفی حضور شبکه هوشمند باعث آسان شدن بهره برداری از این نوع سیستم تولید انرژی الکتریکی شده است، لذا شبیه سازی سلول خورشیدی برای پروژه های دانشجویی مسئله ی مهمی تلقی میگردد. این مقاله نیز در رابطه با شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه می باشد که ابتدا شبیه سازی سلول خورشیدی انجام شده و سپس در اتصال به شبکه کنترلی طبق مقاله طراحی گردیده تا باعث بهبود کیفیت توان گردد.

در هنگام اتصال به شبکه سلول خورشیدی از MPPT استفاده می گردد تا حداکثر توان در هر تابش خورشید اخذ شود. در شبیه سازی این MPPT نیز طراحی شده و در تابش فرضی حداکثر توان دریافت می گردد.

شکل زیر شبیه سازی سلول خورشیدی در سیمولینک متلب را نشان می دهد:

شبیه سازی سلول خورشیدی
شبیه سازی سلول خورشیدی

بعد از شبیه سازی سلول خورشیدی طبق مطالب مقاله شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه نیز به همراه MPPT و … در سیمولینک متلب صورت گرفته است. که شکل زیر نشان دهنده ی این مورد می باشد:

شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه
شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه

در کل این محصول شبیه سازی مقاله با عنوان شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه در محیط سیمولینک متلب به همراه ترجمه ی آن می باشد.

محصولات مشابه

شبیه سازی سلول خورشیدی با MPPT و ذخیره ساز باتری در متلب

شبیه سازی سلول خورشیدی با متلب

محتوی بسته : ترجمه مقاله شبیه سازی مقاله در محیط سیمولینک متلب

تومان ۲۷,۰۰۰

دیدگاهها

 1. (مالک تایید شده):

  سلام بزرگوار
  من این محصولو خریدم ترجمه مقاله و متن بالا داخلش نیست
  اصل مقاله فقط توش هست
  لطفا برام ارسال کنین سریعتر لازم اش دارم

  • :

   سلام
   براتون ایمیل شد.
   از مشکل پیش اومده عذرخواهی میکنم

 2. (مالک تایید شده):

  منتظر ارسال تون هستم

 3. (مالک تایید شده):

  مرسی به دستم رسید

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.