شبیه سازی مقاله هماهنگی بهینه رله های اضافه جریان با استفاده از الگوریتم PSO

200px-elsevier-svg
سال انتشار :
2006
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
8
نشریه :
ELSEVIER
تعداد رفرنس ها :
10
درس های مرتبط :
حفاظت و رله، حفاظت پیشرفته ،
شبیه سازی :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید
کلمات کلیدی :
رله های اضافه جریان جهتی، تکنیکهای بهینه سازی،بهینه سازی ازدحام ذرات،حفاظت سیستم های قدرت
عنوان فارسی :

شبیه سازی مقاله هماهنگی بهینه رله های اضافه جریان با استفاده از الگوریتم PSO

عنوان انگلیسی :

Optimal coordination of overcurrent relays using a modified particle swarm optimization

وضعیت ترجمه :

سال انتشار : 2006

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8

نشریه : ELSEVIER

تعداد رفرنس ها : 10

درس های مرتبط : حفاظت و رله، حفاظت پیشرفته ،

شبیه سازی : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید

کلمات کلیدی : رله های اضافه جریان جهتی، تکنیکهای بهینه سازی،بهینه سازی ازدحام ذرات،حفاظت سیستم های قدرت

عنوان فارسی : شبیه سازی مقاله هماهنگی بهینه رله های اضافه جریان با استفاده از الگوریتم PSO

عنوان انگلیسی : Optimal coordination of overcurrent relays using a modified particle swarm optimizationفهرست مطالب
1. مقدمه 2.فرمول بندی مسئله 3. بهینه سازی ازدحام ذرات 4. الگوریتم بهینه سازی PSO پیشنهاد شده 5.شبیه سازی نتایج 6.خلاصه

چکیده انگلیسی
In this paper, a new problem formulation is proposed to calculate the optimal relay settings of directional overcurrent relays in power systems. The proposed coordination problem is formulated as a mixed integer nonlinear problem to take into account the discrete values for the pickup current settings. A modified particle swarm optimization (PSO) algorithm is proposed to calculate the optimal relay settings. A comparison between the original particle swarm optimization based method, the proposed PSO algorithm and the GAMS solver is presented.

چکیده فارسی
در این مقاله، یک فرمول جدید برای محاسبه بهینه تنظیمات رله های اضافه جریان در سیستم های قدرت پیشنهاد شده است. مسئله هماهنگی رله های ارائه شده ، به صورت یک مسئله غیر خطی عدد صحیح مخلوط برای انتخاب تنظیمات جریان فرمول بندی شد. یک الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) برای محاسبه بهینه تنظیمات رله پیشنهاد شده است. یک مقایسه بین الگوریتم بهینه سازی PSO و بهینه سازی GAMS ارائه شده است.

هماهنگی رله های حفاظتی

حفاظت در مقابل خطاها از ملزومات طراحی یک سیستم توزیع می‌باشد. یک حفاظت خوب حفاظتی است که بتواند قسمت کوچکی از سیستم را در هنگام فالت از سیستم اصلی ایزوله کند تا از تحت تاثیر قرار گرفتن قسمت‌های دیگر سیستم جلوگیری کند و مانع عملکرد اشتباه تجهیزات حفاظتی نامرتبط با خطا شود. در این طرح حفاظتی هر تجهیز حفاظتی ( رله های حفاظتی ) باید وظیفه اصلی خود را هرچه زودتر انجام دهد، اما وقتی خطایی در سیستم رخ می‌دهد باید توسط تجهیز  دیگری نیز پشتیبانی گردد.

رله های حفاظتی
رله های حفاظتی

معمولا سیستم‌های توزیع بصورت شعاعی بهره‌برداری می‌گردند و از رله‌های جریانی و فیوزها برای حفاظت سیستم شعاعی استفاده می‌گردد. از آنجایی که جهت جریان خطا یکسویه است، پیچیدگی حفاظت سیستم به شدت کاهش می‌یابد. با حضور و افزایش مولدهای تولید‌پراکنده در سیستم‌های توزیع پیچیدگی هماهنگی حفاظتی رله‌ها افزایش یافت. در حضور DG‌ها اندازه جریان‌های خطوط و جهت انتقال آن تغییر خواهد کرد، بنابراین سیستم حفاظتی موجود قابلیت هماهنگی حفاظتی سابق را نخواهد داشت

شبیه سازی های انجام شده در مقاله برای شبکه 8 و 14  باسه است ولی در این محصول شبیه سازی ها فقط برای شبکه 14 باسه انجام شده است.زمان عملکرد رله‌ها و مقادیر TDS و Ipickup رله‌ها در این محصول بدست آورده شده است.   یک گزارش کار 18 صفحه ای کامل به صورت فایل WORD  که تقریبا 60 در صد ترجمه مقاله نیز می باشد در این محصول قرار گرفته است که برای ارائه به عنوان پروژه درسی بسیار مناسب می باشد.

محصولات مشابه:

شبیه سازی مقاله هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز

 

محتوی بسته : 1. فایل های شبیه سازی به صورت فایل متلب 2.یک فایل وورد برای چگونگی اجرای شبیه سازی 3.گزارش کار کامل 18صفحه ای

تومان ۲۲,۰۰۰


دیدگاهها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.