دانلود شبیه سازی پروژه مدار چاپر افزاینده کاهنده DC-DC

خلاصه:

مبدل ها یکی از قطعات بسیار مهم در برق قدرت به ویژه در ردس الکترونیک قدرت است که طراحی درست آنها نیاز به آموزش و یادگیری ساختار آنها دارد. در این پروژه شما با چاپرهای افزاینده کاهنده DC به DC ، به طور کامل آشنا می شوید. همچنین جزوه کامل آموزش چاپر ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. شبیه سازی این چاپر در نرم افزار Pscad صورت گرفته است.

pscad
قیمت دانلود مقاله
4,600تومان
گزارشکار: دارای گزارش فارسی است شبیه سازی : pscad
شرح موضوع

چاپر افزاینده کاهنده DC به DC

مبدل افزاینده کاهنده یک مبدلی DC به DC است که مقدار ولتاژ خروجی آن بیشتر یا کمتر از مقدار ولتاژ ورودی است. این معادل یک مبدل flyback با استفاده از یک سلف یک به جای ترانسفورماتور است. دو توپولوژی متفاوت، مبدل افزاینده کاهنده نامیده می شود. هر دو آنها می توانند طیف وسیعی از ولتاژ خروجی را تولید کنند، از مقدار بسیار بالایی (در اندازه مطلق) تا ولتاژ ورودی،نزدیک صفر.

در این پروژه مبدل DC به DC یا چاپر افزاینده کاهنده از نوع buck – boost chopper در نرم افزار Pscad شبیه سازی شده است. همچنین این پروژه دارای جزوه کمک آموزشی است که بصورت رایگان می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

آموزش و شبیه سازی مبدل DC به DC چاپر

مدار چاپر افزاینده کاهنده  DC-DC  در شکل زیر نشان داده شده است. این مدار با استفاده از نرم افزار پی اس کد شبیه سازی شده است.

چاپر افزاینده کاهنده (مبدل DC به DC)

چاپر افزاینده کاهنده (مبدل DC به DC)


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود شبیه سازی پروژه مدار چاپر افزاینده کاهنده DC-DC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.