شبیه سازی مقاله هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز

relay

این مقاله در سال ۲۰۱۴توسط IEEE TRANSACTION ON POWER SYSTEM ارائه شده است و مربوط به هماهنگی رله و فیوز می باشد. شبیه سازی مقاله هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز به همراه ترجمه و پاورپوینت جهت ارائه سمینار در این محصول قرار گرفته است.

Nontraditional Relay Curves for the Coordination
of the Ground Over current Function With Downstream Fuses

دانلود رایگان مقاله

IEEE

شبیه سازی مقاله هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز با CYMTCC

یکی از مباحث مهم در زمینه حفاظت و رله مبحث هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز می باشد که در رشته ی حفاظت سیستم های قدرت بسیار حائز اهمیت است. هر رله و فیوزی حاوی یک نمودار عملکردی هستند که برای هماهنگی مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام ایجاد یک خطا در قسمتی از سیستم قدرت معمولا ابتدا فیوز باید عملکرد از خود نشان دهید و سپس رله وارد عمل شود، در برخی مواقع نیاز به عملکرد رله نمی باشد. در قسمتی نیز اصلا نمودار عملکردی فیوز نمی تواند خطا را تشخیص داده و جریان اتصال کوتاه را قطع کند و … این ها همه مواردی هستند که باید در هنگام هماهنگی رله و فیوز مورد توجه قرار گیرند. در این مقاله نیز هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز پایین دست، آن هم برای برخی رله های غیر متعارف صورت گرفته است. با خواندن این مقاله اطلاعات مهمی در زمینه ی هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز به دست خواهید آورد.

این محصول با موضوع شبیه سازی مقاله هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز حاوی فایل های شبیه سازی در برنامه ی CYMTCC، به همراه ترجمه و پاورپوینت می باشد. همچنین یک فایل ورد حاوی توضیحات کامل نیز در این محصول گنجانده شده است.

در زیر قسمتی از ترجمه این مقاله را ملاحظه می کنید:

چکیده انگلیسی

This paper describes the details for the application of some nontraditional relay curves for the coordination of the ground overcurrent function with downstream fuses. These curves have a segmented shape in order to achieve the best combination of sensitivity, speed, and selectivity. For this segmented shape, greater current does not necessarily imply a shorter time. These curves can be programmed in different ways, according to the available features in the commercial relays, and the expected behavior of two options is analyzed. Both options would have satisfactory behavior although they would have different dynamic behavior.

چکیده فارسی

این مقاله جزئیات استفاده از برخی منحنی های رله غیرمتعارف برای هماهنگی تابع اضافه جریان زمین با فیوزهای پایین دست را توضیح میدهد. این منحنی ها یک شکل قطعه قطعه شده به منظور دستیابی به بهترین ترکیب از حساسیت، سرعت، و انتخاب دارند. برای این شکل قطعه قطعه شده، بیشترین جریان لزوما دلالت بر زمان کوتاه تر نیست. این منحنی را می توان به روش های مختلف، با توجه به ویژگی های موجود در رله های تجاری، برنامه ریزی کرد و رفتار مورد انتظار از دو گزینه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. هر دو گزینه رفتار رضایت بخش خواهن داشت اگر چه رفتار دینامیکی شان متفاوت خواهند بود.

خروجی مقاله یک نموداری است که برای هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز به دست آمده است.

هماهنگی رله

نتیجه ی مربوز به شکل بالا در شبیه سازی نیز به صورت شکل زیر به دست آمده است.

هماهنگی رله

همان طور که گفته شد علاوه بر فایل های شبیه سازی، این محصول حاوی ترجمه مقاله و پاورپوینت نیز می باشد که کار شما را جهت ارائه ی این مقاله در کلاس درس یا … بسیار آسان می کند. تصویر زیر بخشی از پاورپوینت موجود در این فایل است.

هماهنگی رله

در حالت کلی موضوع هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز در شاخه ی رشته برق قدرت گرایش حفاظت بسیار حائز اهمیت بوده و این مقاله مسئله ی هماهنگی رله اضافه جریان و فیوز را به طور کامل مورد بررسی قرار داده است.

تومان ۳۲,۰۰۰

دیدگاهها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.