دانلود شبیه سازی پخش بار نیوتن رافسون با متلب

خلاصه:

یکی از روش های پخش بار در شبکه توزیع روش پخش بار نیوتن رافسون است. این روش به دلیل قابلیت استفاده در شبکه شعاعی و شبکه حلقوی در مقالات بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است. در این پروژه شبیه سازی پخش بار نیوتن رافسون برای شبکه ۳۳ باسه استاندارد IEEE در نرم افزار متلب صورت گرفته است و بعد از خرید قابل دانلود می باشد.

متلب
قیمت دانلود مقاله
8,000تومان
گزارشکار: ندارد شبیه سازی : در نرم افزار متلب
شرح موضوع

پخش بار نیوتن رافسون

هدف از پخش بار در سیستم توزیع ایجاد شرایط کاری یک شبکه قدرت در حالت پایدار است. هدف اصلي از پخش بار پيدا کردن ولتاژ شين هاي مختلف و زاویه این ولتاژها مي باشد که با کمک اين ولتاژها می توان میزان توان هاي اکتيو و راکتيو در خطوط مختلف را براي شرايط بارگذاري در سیستم قدرت و شبکه توزیع مشخص کرد.

روش های مختلفی برای حل مسئه پخش بار در سیستم توزیع ازائه شده اند که از معروف ترین آنها می توان به روش پخش بار نیوتن رافسون، پخش بار پسرو پیشرو ، و پخش بار گوس سایدل اشاره کرد.

بر اساس ساختار شبکه و نوع نیاز کاربران باید روش پخش بار متناسب با آن در سیتستم مورد استفاده قرار گیرد. پخش بار بار گوس سایدل فقط برای شبکه های حلقوی قابل اجراست و برای شبکه های شعاعی همگرا نمی شود. در طرف دیگر پخش بار پسرو پیشرو فقط برای شبکه های شعاعی قابل استفاده می باشد ولی سرعت همگرایی بالایی دارد.  در عوض پخش بار نیوتن رافسون قابلیت حل هر دو شبکه شعاعی و حلقوی را دارد و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

این پروژه دارای کد متلب پخش بار به روش نیوتن رافسون می باشد. اگر علاقه دارید تا روش پخش بار نیوتن رافسون را از صفر تا صد به صورت کامل یاد بگیرد و همچنین نحوه کدنویسی را به صورت خط به خط بیاموزید می توانید از محصول کامل تر پخش بار نیوتن رافسون که شبیه سازی و آماده شده است استفاده نمایید و می توانید برای دانلود آن به آدرس زیر مراجعه کنید:

شبیه سازی و آموزش کامل پخش بار نیوتن رافسون در متلب

شبیه سازی های این پروژه در نرم افزار متلب صورت گرفته است و این پروژه دارای برنامه پخش بار به روش نیوتن رافسون به همراه یک مثال حاوی  برای شبکه ۳۳ باسه استاندارد IEEE و اطلاعات شبکه مورد نظر است.
در ادامه بخشی از نتایج شبیه سازی نشان داده شده است.

پروفیل ولتاژ پخش بار نیوتن رافسون

پروفیل ولتاژ پخش بار نیوتن رافسون

نتایج عددی پخش بار نیوتن رافسون

نتایج عددی پخش بار نیوتن رافسون


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی پخش بار نیوتن رافسون با متلب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 8 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.