پروژه شبیه سازی مدار یکسو ساز تک فاز و سه فاز در سیمولینک متلب

خلاصه:

در این پروژه یکسو ساز تک فاز و سه فاز در دو حالت با اصلاح ضریب توان اکتیو (فعال) و بدون اصلاح ضریب توان اکتیو بررسی و مورد تحلیل قرار گرفته است. همچنین در مورد ساختار یکسو ساز و مباحث ضریب توان اکتیو مطالب مفیدی ارائه شده است. از این پروژه می توان به عنوان پایان نامه و پروزه کارشناسی استفاده نمود. شبیه سازی ها در محیط سیمولینک متلب صورت گرفته که بعد از خرید به همراه گزارش کار ۵۸ صفحه ای شامل تئوری و نتایج کار در اختیار محققان عزیز قرار خواهد گرفت.

متلب
قیمت دانلود مقاله
94,000تومان
گزارشکار: دارد (56 صفحه به صورت WORD و PDF) شبیه سازی : دارد (فایل های شبیه سازی در سیمولینک متلب با فرمت .slx و .mdl)
شرح موضوع

سیمولینک مدار یکسو ساز

یکی از مراحل تبدیل جریان و ولتاژ متناوب به جریان و ولتاژ ثابت استفاده از مدار یکسو ساز در سیستم است. مدار یکسو ساز با یکسو سازی جریان و ولتاژ و در ادامه با استفاده از خازن و فیلتر مناسب، قابلیت تبدیل جریان و ولتاژ متناوب به جریان و ولتاژ ثابت را دارد.

یکسو سازی و ضریب توان اکتیو (فعال) از مباحث بسیار مهم و مورد توجه در مهندسی برق- قدرت است که تحقیقات زیادی در این زمینه صورت گرفته است. در یکسو سازی دو حالت در سیستم های قدرت در نظر گرفته می شود و این دو حالت شامل ۱) بدون اصلاح ضریب توان اکتیو ۲) با اصلاح ضریب توان اکتیو، است.

در این پروژه مدار یکسو ساز تک فاز و سه فاز با در نظر گرفتن دو حالت گفته شده در بالا، شبیه سازی شده و نتایج آن بدست آمده است. این پروژه شامل بخش های مختلفی است که از جمله آن می توان به مقدمه ای بر یکسو سازی و توان اکتیو، اصلاح ضریب توان اکتیو، بهره یکسو ساز با اصلاح ضریب توان اکتیو و مبدل اصلاح ضریب توان بوست و فیلترهای فعال موازی اشاره کرد.  در ادامه بخشی از نتایج و شکل های شبیه سازی شده در سیمولینک متلب نشان داده شده است.

مدار یکسو ساز

مدار یکسو ساز

تک فاز

تک فاز

سه فاز

سه فاز

 


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پروژه شبیه سازی مدار یکسو ساز تک فاز و سه فاز در سیمولینک متلب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.