دانلود شبیه سازی مقاله استراتژی های بهینه در بازارهای انحصاری با توجه به هزینه تغییر

عنوان فارسی

محاسبه استراتژی های بهینه در بازارهای انحصاری با توجه به هزینه تغییر

عنوان انگلیسی

On computation of optimal strategies in oligopolistic markets respecting the cost of change

کلمات کلیدی

معادله تعمیم یافته؛ تعادل؛ هزینه تغییر

درسهای مرتبط

مهندسی کامپیوتر

تعداد صفحات انگلیسی : 21 نشریه : Springer
سال انتشار : 2020 تعداد رفرنس مقاله : 20
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
اشپرینگر
قیمت دانلود مقاله
68,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Mathematical Methods of Operations Research (روش های ریاضیاتی برای تحقیق در عملیات)
ترجمه: ندارد گزارشکار : ندارد شبیه سازی : دارد (فایل های شبیه سازی در متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

پروژه متلب هزینه تغییر

یک بازار انحصاری را فرض می کنیم که برای همه رقبای آن، تمامی داده‌های مربوط به توابع هزینه تولید و محدودیت‌های هر تولیدکننده/شرکت در دسترس هستند. در این حالت، هر تولیدکننده می‌تواند با حل نابرابری متغیر مربوطه، استراتژی کورنو-نش غیرهمکاری بهینه خود را ارزیابی کند. با این وجود ممکن است در گذر زمان برخی از پارامترهای خارجی تغییر کنند، به طور مثال، ممکن است هزینه ورودی ها یا پارامترهای تابع تقاضای معکوس که رفتار مشتریان را توصیف می کند، در طول زمان تغییر کند. در چنین حالتی، استراتژی ها بایستی تعدیل شوند، اما بر طبق تحلیل های انجام گرفته، به طور کلی هر تغییر با هزینه هایی همراه است که هزینه های تغییر نامیده می شود. از اینرو، با توجه به ویژگی های استراتژی اولیه (تولیدات تمام شرکت ها)، با مدل تعادل متفاوتی مواجه هستیم که در آن هزینه های تغییر در اهداف برخی (یا همه) تولیدکنندگان گنجانده می شوند. با توجه به اینکه توابع هزینه‌ها معمولاً ناهموار هستند، نابرابری متغیر مربوطه، که تعادل غیرهمکاری جدید را توصیف می‌کند، از لحاظ نظری و عددی، به طور قابل ملاحظه ای پیچیده‌تر می‌شود. همچنین، به روز رسانی استراتژی ها به طور مکرر انجام گرفته و به یک فرآیند تکامل زمان گسسته منجر می شود که در آن شرکت ها با حل مکرر نابرابری تغییرات نسبتاً پیچیده ذکر شده (با داده های به روزرسانی شده) به شرایط متغیر پاسخ می دهند. ممکن است یکی از تولیدکنندگان، با داشتن مزیت نسبت به سایرین، نقش یک رهبر را بر عهده گرفته و به استراتژی استاکلبرگ تغییر موضع دهد، در حالی که شرکت‌های باقی‌مانده به بازی غیرهمکاری با یکدیگر در سطح پایین‌تر به‌عنوان پیرو ادامه می‌دهند. در این مورد، فرآیند تکامل زمان گسسته یک بازی دوسطحی است که در آن عاملان دارای اهداف غیرهموار هستند. هچنین، شایان ذکر است که مدل توصیف شده در بالا، در صورت هزینه‌های تغییر مثبت همگن، با برخی از سیستم‌های متغیر بدون ‌بعدی که در مکانیک پیوسته برای مدل‌سازی دسته ای از فرآیندهای مستقل از نرخ استفاده می‌شوند، دارای ساختاری مشابه است.

این پروژه دسته ای از مسائل تعادلی پارامتری شده را مورد بررسی قرار می دهد که در آن اهداف مربوطه ناهموار هستند. همچنین، می‌توان از طریق یک نابرابری متغیر وابسته به پارامتر نوع دوم که ثبات لیپشیتسی آن تحت شرایط مناسب ایجاد می‌شود، تعادل‌های نش مربوطه را مشخص نمود. سپس این تئوری برای تکامل یک بازار انحصاری اعمال می‌شود که در آن شرکت‌ها استراتژی‌های تولید خود را با هزینه‌های ورودی تغییر می‌دهند، این در حالی است که هر تغییر تولید با برخی “هزینه‌های تغییر” نیز همراه است. در این مقاله تعادل های کورنو-نش و همچنین مورد دو سطحی را که در آن یک شرکت تصمیم می گیرد نقش رهبر را به عهده بگیرد (تعادل استکلبرگ)، مورد بررسی قرا می دهیم. علاوه بر این، تأثیر هزینه های تغییر با مثال های دانشگاهی ارائه شده است.

این مقاله مربوط به سال 2020 بوده و شبیه سازی آن در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده است. در ادامه، تصاویر مربوط به خروجی های شبیه سازی قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله استراتژی های بهینه در بازارهای انحصاری با توجه به هزینه تغییر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.