دانلود شبیه سازی مقاله تشخیص نویز و طراحی فیلتر فازی برای پردازش تصویر

عنوان فارسی

تشخیص نویز مبتنی بر داده کاوی و طراحی فیلتر فازی برای پردازش تصویر

عنوان انگلیسی

Data mining based noise diagnosis and fuzzy filter design for image processing

کلمات کلیدی

تصاویر دیجیتالی؛ نویز کانال؛ داده کاوی؛ پردازش تصویر؛ فیلتر فازی

درسهای مرتبط

پردازش تصویر

تعداد صفحات انگلیسی : 12 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2014 تعداد رفرنس مقاله : 24
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
64,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Computers & Electrical Engineering (مهندسی برق و کامپیوتر)
ترجمه: ندارد گزارشکار : فایل راهنما دارد (3 صفحه) شبیه سازی : دارد (4 ام فایل متلب)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

تشخیص نویز در پردازش تصویر

تصاویر دیجیتال، نقشی حیاتی در کاربردهای زندگی روزمره، مانند تلویزیون ماهواره ای، ادوات پزشکی و همچنین در پژوهش های علمی، مانند سیستم های اطلاعات هندسی، ستاره شناسی و ریخت شناسی ریاضیاتی، ایفا می کند. اما، تصاویر دیجیتال اغلب بخاطر نویز تولید شده در نمونه گیری، سنجش، اکتساب و انتقال داده ها، دچار آشفتگی می شوند. نویز، به عنوان اطلاعات غیرمفید، می توانند به میزان قابل توجهی کیفیت تصویر را کاهش دهد. دو نوع نویز مشهور وجود دارد: یکی نویز گاوسی افزاینده (additive)، مانند نویز کانال در انتقال تصویر، و دیگری نویز تکانه یا ایمپالس، مانند «نویز نمک و فلفل». در پردازش تصویر، معمول ترین روش های نویز زدایی، فیلتر میانه و فیلتر میانگین می باشند که به ترتیب نماینده های فیلترهای غیرخطی و فیلترهای خطی هستند. فیلتر میانگین، برای محدود کردن (restrain) نویز گاوسی مناسب است و فیلتر میانه برای محدود کردن نویز تکانه ای. روش های دیگر متعدد ابداع شده برای بازیابی تصویر نیز هدفشان حذف نویز گاوسی یا تکانه ای یکنواخت می باشند. روش های موجود تشخیص نوع نویز، تنها می توانند نویز گاوسی یا نویز «نمک و فلفل» را مشخص و شناسایی کنند. اما، در بسیاری از کاربردها، اغلب یک تصویر بوسیله بیش از یک نوع نویز، آلوده می شود. افت کیفیت ترکیبی ناشی از نویز، اغلب در بسیاری از محیط های پیچیده رخ می دهد. توسعه روش هایی برای حذف نویز مخلوط در یک پردازش تصویر بدون تار شدن جزئیات تصویر یا لبه ها، مهم است. عموماً، نویز زدایی یا روش فیلترینگ نویز، شامل دو مرحله اصلی است: شناسایی نویز و حذف نویز. در فیلترینگ نویز، ویژگی های اصلی تصویر، مانند لبه ها، اندازه و شکل، باید بدون تغییر باقی بمانند. در پردازش تصویر، نوع نویز در تصویر نویزدار باید بطور موثر شناسایی شود، تا الگوریتم فیلترینگ بتواند خود را با نوع نویز تصویر، انطباق دهد یا سازگار کند.

در این پروژه، یک دسته بندی کننده نوین نویز با استفاده از تکنیک های داده کاوی و فیلتر میانه-میانگین فازی، جهت حذف نویز پیچیده از تصاویر نویزدار، پیشنهاد می شوند. فیلتر میانه-میانگین فازی، که یک فیلتر نوع میانه را با یک فیلتر میانگین ترکیب می کند، قادر به بازیابی موثر تصاویر مختل شده با نویز گاوسی بعلاوه نویز نمک و فلفل می باشد. عملکرد روش پیشنهادی ارزیابی می شود و با فیلتر میانه کلاسیک، فیلتر میانگین کلاسیک و الگوریتم های فیلتر فازی، برای هر دوی امور حذف نویز نمک و فلفل و گاوسی، مقایسه می شود. نتایج کیفی و کمی بدست آمده از تصاویر آزمون، نشان می دهند که روش پیشنهادی می تواند بطور موثر نویز را حذف کند و در عین حال ویژگی های محلی تصویر را حتی در سطوح نویز تکانه ای و نویز گاوسی بسیار زیاد، حذف نماید.

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی آن قرار داده شده است:

تشخیص نویز مبتنی بر داده کاوی

طراحی فیلتر فازی برای پردازش تصویر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله تشخیص نویز و طراحی فیلتر فازی برای پردازش تصویر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.