دانلود شبیه سازی مقاله داده های همبسته سرعت باد برای ارزیابی پخش بار اقتصادی

عنوان فارسی

شبیه سازی داده های همبسته سرعت باد برای ارزیابی پخش بار اقتصادی

عنوان انگلیسی

Simulation of Correlated Wind Speed Data for Economic Dispatch Evaluation

کلمات کلیدی

همبستگی؛ پخش بار اقتصادی؛ شبیه سازی مونت کارلو؛ توزیع ویبول؛ توان بادی

درسهای مرتبط

انرژی های نو

تعداد صفحات انگلیسی : 8 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2011 تعداد رفرنس مقاله : 31
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
46,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Transactions on Sustainable Energy (انرژی پایدار)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (توضیحات شبیه سازی در 9 صفحه) شبیه سازی : دارد (فایل های شبیه سازی در متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

شبیه سازی مساله پخش بار اقتصادی در زمینه تولید توان بادی

دیسپاچینگ (پخش توان) اقتصادی (ED) شامل تقسیم توان مورد نیاز جهت تولید شدن بین مولدهای موجود است تا کارآمدترین، کم هزینه ترین و عملکرد مطمئن یک سیستم قدرت، بدست آید. در این مسئله، محدودیت های بهره برداری، تعداد مولدهای موجود و قابلیت اطمینان را مورد ملاحظه قرار می دهد و هزینه ها را به حداقل می رساند بگونه ای که هر دوی تقاضای بار و تلفات تامین شوند. بنابراین، نقشی کلیدی در برنامه ریزی و بهره برداری از سیستم قدرت ایفا می کند. هنگامی که توان باد نسبت سهم خود را در شبکه های الکتریکی افزایش می دهد، مسئله ED باید توان باد زمان بندی شده و هزینه های آن را مورد ملاحظه قرار دهد. حتی با اینکه روش های پیش بینی توان باد، در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته اند، اما قدرت باد با دقت زیاد قابل برنامه ریزی زمانی نیست. مدل های عموماً استفاده شده برای پیش بینی توان باد براساس چندین عامل می باشند: داده های فعلی و رفتار جوی، مانند پیش بینی عددی آب و هوا (NWP)؛ داده های تاریخی مانند خود-رگرسیون یا خود-بازگشتی (AR)، میانگین متحرک خودبازگشتی (ARMA) و غیره؛ همبستگی فضایی؛ هوش مصنوعی یا ترکیبی از اینها.

هدف این پروژه این بوده که پارامترهای تولید بادی به مساله پخش بار اقتصادی اضافه گردد. در مقاله ای که بدین منظور انتخاب شده به بررسی تاثیر همبستگی داده های سرعت باد در محاسبه پخش بار اقتصادی پرداخته شده است.

در این پروژه، روشی جدید برای شامل کردن همبستگی و خودهمبستگی سری شده با توزیع سرعت باد به تصادف تولید شده با حفظ ویژگی های توزیع شان (یعنی، پارامترهای ویبول (Weibull))، توضیح داده می شود. این روش از یک رابطه ایجاد شده بین CDF های توزیع های نرمال و ویبول، استفاده می کند. این روش برای تولید مقادیر سرعت باد همبسته به هم برای بدست آمدن مقادیر توان باد بکار گرفته شده که در حل مسئله ED مشارکت دارد. بهره گیری از همبستگی و خودهمبستگی سری های سرعت باد، بررسی واقع بینانه تر خود مسئله را ممکن می سازد. مدل پیشنهادی برای تحلیل ED تاحدی پیچیده تر از مدل های قبلی است. اما، هرگونه افزایش زمان محاسبات بخاطر ارتقای روش با شامل کردن شبیه سازی مقادیر سرعت باد همبستگی داده شده، قابل درک نیست. واضح است که تاثیر همبستگی توان باد در هزینه کل تولید توان تقاضا شده، هنگامی که درصد توان باد در توان کلی تولید شده در شبکه برق بیشتر می شود، بسیار بیشتر قابل توجه می شود. درصد توان باد به بار تقاضا شده و همچنین به پیکربندی شبکه بستگی دارد. بنابراین، اگر تعداد WT ها نسبت به واحدهای متداول افزایش یابد، این تاثیر بزرگتر خواهد شد.

این شبیه سازی در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از نتایج آن نشان داده شده است:

شبیه سازی داده های سرعت باد 1

شبیه سازی داده های سرعت باد 2

شبیه سازی داده های سرعت باد 3

شبیه سازی داده های سرعت باد 4

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله داده های همبسته سرعت باد برای ارزیابی پخش بار اقتصادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 2 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.