دانلود شبیه سازی مقاله بهبود پایداری ولتاژ در سیستم چند باسه با استفاده از SSSC

عنوان فارسی

بهبود پایداری ولتاژ در سیستم چند باسه با استفاده از جبرانساز سنکرون سری استاتیک (SSSC)

عنوان انگلیسی

Voltage Stability Improvement In Multi-bus System Using Static Synchronous Series Compensator

کلمات کلیدی

پایداری سیستم قدرت؛ ادوات فکتس (FACTS)؛ جبرانسازی توان راکتیو؛ پایداری ولتاژ؛ SSSC

درسهای مرتبط

دینامیک سیستم های قدرت

تعداد صفحات انگلیسی : 8 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 11
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
68,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Energy Procedia (پروسدیا انرژی)
ترجمه: دارد (ترجمه 11 صفحه ای در قالب ورد و پی دی اف) گزارشکار : ندارد شبیه سازی : دارد (4 فایل شبیه سازی در محیط سیمولینک متلب با فرمت .slx)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

بهبود پایداری ولتاژ با SSSC

سیستم های قدرت امروزی از به هم پیوستگی بیشتری برخوردارند، لذا پایداری به یک مساله اساسی تبدیل شده است. تغییر دائمی تقاضای بار و شرایط خطا، اثر نامطلوبی را روی پایداری سیستم قدرت بجا می گذارند. در شرایط بار سنگین، یا تغییر شرایط سیستم، ولتاژها بشدت افت می کنند و حتی دچار فروپاشی می شوند. ناپایداری یا فروپاشی ولتاژ بدلیل کمبود توان راکتیو از مولدها و خط انتقال رخ می دهد. پروفایل ولتاژ با کنترل توان راکتیو با استفاده از ادوات FACTS بهبود می یابد. علت این است که آن ها دارای چندین منفعت نسبت به سایر کنترل کننده ها هستند. جبران ساز سری سنکرون استاتیک (SSSC، ادوات FACT)، عملکرد خود برای ارتقای پایداری را نشان داده است. نقش SSSC کنترل قابلیت انتقال توان است، ضمناً پایداری سیستم قدرت را بروزرسانی می کند. SSSC ارتقای قابلیت انتقال توان را با افزودن اندوکتانس خازنی یا سلفی در خط انتقال ایجاد می کند. در سال های اخیر، کارهای زیادی برای ارتقای پایداری سیستم قدرت با استفاده از ادوات FACTS صورت گرفته است. جبران ساز سری سنکرون استاتیک (SSSC) یکی از ادوات FACTS است که برای بررسی اثر پایداری ولتاژ بکار می رود. این دستگاه از مبدل منبع ولتاژ و ترانسفورماتور تزویجی متصل شده به صورت سری با خط انتقال تشکیل شده است. به منظور تحقق بخشی به هدف افزایش- کاهش ولتاژ راکتیو کُل، ولتاژ روی کُل خط افت می کند. ولتاژ خروجی آن دارای رابطه درجه دو نسبت به جریان خط است. SSSC قادر به کنترل جریان و توان عبوری از خط، با کنترل تبادل توان راکتیو بین SSSC و سیستم AC است. این سیستم می تواند پروفایل های ولتاژ در حالت گذرا را ارتقا بدهد. SSSC اثر وارده بر جریان، ولتاژ، توان راکتیو – اکتیو را به صورت آنی بررسی می کند. مساله کنترل و مدوله کردن جریان توان در خط انتقال با استفاده از SSSC تحلیل شده است. در اینجا تکنیک های حاوی جزئیات 12 پالسه و کنترل با PWM لحاظ شده اند و اجرای مربوطه صورت گرفته است. مدارات کنترلی نیز معرفی شده اند.

کاربرد کنترل کننده میراگر ارتعاش توان مبتنی بر SSSC، جهت بهبود پایداری سیستم 4 باسه – شینه IEEE، در نرم افزار متلب بررسی شده است. مساله کنترل و مدوله کردن جریان توان در خط انتقال تحت شرایط خطا، با استفاده از SSSC ارتقا یافته است. در این پروژه، جبران ساز سری سنکرون استاتیک جهت ارتقای پایداری ولتاژ، با تزریق پیوسته ولتاژ مورد مطالعه قرار گرفته است. SSSC برای ارتقای پایداری ولتاژ در سیستم 9 باسه بررسی شده است. در ابتدا، مدل پایه سیستم 4 باسه با / بدون SSSC تحلیل شده است. در گام بعدی، سیستم 9 باسه IEEE با استفاده از نرم افزار متلب شبیه سازی می شود. تمامی نتایج خروجی سیستم های 4 و 9 باسه نشان می دهند که پروفایل ولتاژ با کمک جبران ساز سری سنکرون استاتیک افزایش می یابد.

در این پروژه، شبیه سازی دو ماشین الکتریکی 4 باسه و 3 ماشین با مدل سیستم قدرت 9 باسه با جبران ساز سری سنکرون استاتیک انجام شده است. می توان به وضوح نتیجه گیری کرد که جبران ساز سری سنکرون استاتیک قادر به کنترل ولتاژ در نقطه مطلوب خط انتقال، با تزریق یک ولتاژ با تغییر سریع به صورت سری نسبت به خط است. ضمن اینکه جریان توان ثابت می ماند. استفاده از SSSC در آینده به سیستم های پیچیده گسترش می یابد. بدین ترتیب مساله مربوط به سیستم های قدرت مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

این شبیه سازی در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز یکی از تصاویر مربوط به خروجی این شبیه سازی قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله بهبود پایداری ولتاژ در سیستم چند باسه با استفاده از SSSC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفده =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.