دانلود شبیه سازی مقاله کنترل میرایی SSR سیستم متصل به شبکه مزرعه بادی بر پایه DFIG

عنوان فارسی

مطالعه ای بر استراتژی کنترل میرایی و مکانیزم در SSR سیستم متصل به شبکه مزرعه بادی بر پایه DFIG مبتنی بر روش گشتاور پیچیده

عنوان انگلیسی

Research on Mechanism and Damping Control Strategy of DFIG-Based Wind Farm Grid-Connected System SSR Based on the Complex Torque Method

کلمات کلیدی

ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG)؛ روش گشتاور پیچیده؛ میرایی الکتریکی؛ تشدید زیرسنکرون (SSR)؛ کنترل میرایی زیرسنکرون (SDC)

درسهای مرتبط

انرژی های نو

تعداد صفحات انگلیسی : 16 نشریه : MDPI
سال انتشار : 2021 تعداد رفرنس مقاله : 39
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
MDPI
قیمت دانلود مقاله
49,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Electronics (الکترونیک)
ترجمه: ندارد گزارشکار : ندارد شبیه سازی : دارد (سیمولینک متلب با فرمت .slx)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

پروژه متلب کنترل میرایی مزارع بادی

در دهه های گذشته، ژنراتورهای بادی با سرعت متغیر، پیشرفت قابل توجهی را شاهد بوده اند و مزارع توان بادی رشد فوق العاده ای از نظر ظرفیت نصب شده داشته اند. توان اکتیو مزارع بادی با ظرفیت بزرگ معمولا از طریق خطوط ac جبران شده سری برای تامین توان بارها به سیستم قدرت منتقل می گردد، زیرا جبرانسازی سری می تواند ظرفیت انتقال و پایداری گذرای سیستم های قدرت با اقتصاد انتقال مناسب را بهبود بخشد. با این حال، برهمکنش بین شبکه جبران شده سری و ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG) می تواند تشدید زیرسنکرون (SSR) را در فرکانس زیرسنکرون القا نماید که این موضوع منجر به آسیب در ژنراتورهای توربین بادی و مدارهای میله ای در رخدادهای عملی می گردد.

تشدید زیرسنکرون (SSR) در ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG) و روش سرکوب آن، در این پروژه مورد بررسی قرار گرفته شده است. SSR ممکن است با برهمکنش بین ژنراتور القایی دو سو تغذیه و خطوط انتقال جبران شده سری، برانگیخته و تحریک گردد. این مقاله، میراسازی الکتریکی را برای ارزیابی پایداری SSR بر اساس روش گشتاور پیچیده، پیشنهاد داده است. این روش، با خطی سازی مدل DFIG در نقطه عملیاتی به دست می آید. زمانی که میرایی مکانیکی نادیده گرفته شود، این روش را می توان برای مخاسبه مثبت بودن یا منفی بودن میرایی الکتریکی در راستای بررسی پایداری SSR، استفاده کرد. این روش می تواند تاثیر سرعت باد، درجه جبرانسازی، و پارامترهای کنترل کننده سرعت روتور و کنترل کننده مبدل سمت روتور بر پایداری SSR را به لحاظ کمیتی، تجزیه و تحلیل کند. علاوه بر این، یک استراتژی کنترل میرایی زیرسنکرون (SDC) برای سرکوب SSR طراحی شده است. پارامترهای SDC با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) و بر پایه دمپینگ الکتریکی، بهینه سازی شده است. نتایج نشان می دهد که پایداری SSR با کاهش سرعت باد، افزایش درجه جبرانسازی سری، افزایش ضریب تناسب، و کاهش ضریب انتگرال، در کنترل کننده سرعت روتور و مبدل سمت روتور، کاهش می یابد. کنترل کننده نوسان زیرسنکرون می تواند SSR را در یک DFIG، سرکوب نماید.

این مقاله مربوط به سال 2021 بوده و شبیه سازی آن در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده است و در ادامه نیز تصاویر مربوط به محیط شبیه سازی و خروجی های آن قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله کنترل میرایی SSR سیستم متصل به شبکه مزرعه بادی بر پایه DFIG”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.