دانلود نمونه سوالات استخدامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عنوان

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

سال تهیه : 1402 تعداد صفحه : 62
فرمت فایل : pdf نوع فایل : pdf
کیفیت : طلایی مناسب : داوطلبان استخدامی

این پکیج شامل نمونه سوالات استخدامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد که در 62 صفحه تهیه شده است. در صورت وجود هر گونه مشکل لطفا با بخش پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.

نمونه سوالات استخدامی
قیمت دانلود
43,000تومان
توضیحات

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان مجموعه‌ ای از قوانین و مقررات اساسی که اساساً برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران تعیین شده است، به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ تصویب شد. این قانون، به عنوان سند اساسی که برای حکومت و مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است.

این محصول شامل یک فایل PDF دارای 62 صفحه می باشد که شامل 222 نمونه سوال به همراه پاسخ و همچنین کل قانون اساسی در ادامه نمونه سوالات است. در ادامه، تصویر مربوط به یکی از صفحات این فایل قرار داده شده است:

قانون اساسی

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک سند اساسی که برای حکومت و به عنوان قانون اساسی کشور، مجموعه اصول و مقرراتی است که بر اساس آن، نظام سیاسی و حکومت کشور ایران تعیین می‌ شود. این قانون در سال ۱۳۵۸ توسط مجلس شورای اسلامی تدوین و تصویب شد و پس از تأیید مردم در یک رفراندوم، به عنوان قانون اساسی کشور تصویب شد.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر پایه اصول دینی و اخلاقی اسلام و نظریه ولایت فقیه تدوین شده است. این قانون شامل ۱۷۷ ماده و ۲۰۰ تبصره است که به تعریف حقوق و وظایف شهروندان، تقسیم‌ بندی قوا، سازمان‌ دهی دولت، حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق کودکان، حقوق اقلیت‌ ها، حقوق ملت‌ ها، حقوق محیط زیست و مسائل دیگر مربوط به حکومت و حکمرانی کشور می‌ پردازد.

به طور کلی، آن به دو بخش اصلی تقسیم می‌ شود: بخش اول که شامل ده فصل است و به تعارض با نظام اسلامی و نظام جمهوری اسلامی معترض است. بخش دوم نیز شامل هفت فصل است و به مسائل مربوط به حکمرانی و حکومت کشور می‌ پردازد.

به عنوان یک قانون اساسی، این قانون مجموعه‌ ای از قوانین و مقررات است که برای تعیین نظام سیاسی و حکومت کشور لازم است. هر چند که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر پایه اصول دینی و اخلاقی اسلام تدوین شده است، اما در عین حال به حفظ حقوق و آزادی‌ های شهروندان و رعایت حقوق بشر نیز تأکید دارد.

به عنوان یک قانون اساسی، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باید با رعایت تعارض با دستورات الهی و رضایت مردم، به عنوان قانون کشور به کار گرفته شود. در صورت تعارض با دستورات الهی یا رضایت مردم، لازم است تغییرات لازم در آن صورت گیرد.

مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است. این سند اساسی، به عنوان یک سند قانونی که برای حکومت و مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است. این سند اساسی، به عنوان یک سند قانونی که برای حکومت و مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

همچنین آن، به عنوان یک سند قانونی که برای حکومت و مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است. این سند اساسی، به عنوان یک سند قانونی که برای حکومت و مردم ایران تعیین شده است، به منظور تعیین قوانین و مقررات اساسی که باید برای حکومت و حکومت‌ های مختلف در کشور ایران رعایت شود، تصویب شده است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود نمونه سوالات استخدامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.