دانلود شبیه سازی پروژه جایابی منابع تولید پراکنده DG با الگوریتم ژنتیک

خلاصه:

با توسعه و لزوم استفاده از منابع تولید پراکنده یا DG در شبکه به منظور پایداری بهتر و کاهش تلفات در سیستم توزیع، جایابی DG یکی از مباحث مهم در مهندسی برق قدرت است. در این پروژه جایابی منابع DG با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ژنتیک شبیه سازی شده و فایل آموزشی کامل از مراحل شبیه سازی ها و توضیحات آن برای استفاده محققان و دانشجویان عزیز آماده شده است.

متلب
قیمت دانلود مقاله
17,000تومان
گزارشکار: دارد (۱۲ صفحه) شبیه سازی : دارد (متلب)
شرح موضوع

جایابی DG با الگوریتم ژنتیک

در شبکه های برق امروزی که بیشتر به سمت تولید انرژی به صورت غیر متمرکز رفته اند، منابع تولید پراکنده یا Distributed Generation به عنوان یکی از منابع جدید تولید انرژی در شبکه قدرت مطرح است که باعث اسجاد چالش های جدیدی در سیستم های توزیع شده است. اصلی ترین چالش در استفاده از منابع DG در سیستم قدرت جایابی و مکان یابی بهینه آن در شبکه است. دلیل اهمیت جایابی این است که در صورت عدم جایابی صحیح منابع تولید پراکنده در شبکه، مشکلات بسیار زیادی از قبیل ایجاد تلفات شدید در شبکه و یا انحراف ولتاژ زیاد در باس های سیستم توزیع خواهد شد.

برای جایابی صحیح DG یا منابع تولید پراکنده در یک شبکه توزیع به طوری که پارامتری از سیستم توزیع کمینه شود روش های مختلفی وجود دراد که یکی از این روش ها برای یافتن مکان صحیح، استفاده از الگوریتم ژنتیک است.

در این پروژه از الگوریتم ژنتیک برای جایابی باس مناسب برای احداث منایع تولید پراکنده یا  DG استفاده شده است. هدف از این کار کاهش تلفات سیستم توزیع و کمینه کردن آن است.  همچنین نحوه ایجاد تابع پخش بار مناسب برای یافتن مکان مناسب با هدف کاهش تلفات، در این پروژه شبیه سازی شده است.

شبیه سازی جایابی بهینه DG با الگوریتم ژنتیک در نرم افزار متلب صورت گرفته است. همچنین این پروژه جایابی DG در شبکه 33 باسه استاندارد IEEE را به عنوان مثالی کامل آموزش می دهد. بعد از خواندن این آموزش می توانید با روش کلی این آموزش هر پارامتری از سیستم را بهینه سازی کنید. همچنین نحوه نوشتن تابع تلفات در سیستم توزیع در این پروژه به صورت کامل آموزش داده شده است.

در ادامه بخشی از نتایج شبیه سازی جایابی بهینه در نرم افزار متلب نشان داده شده است.

جایابی بهینه DG در سیستم توزیع

جایابی بهینه DG در سیستم توزیع

تمام کد های موجود در این پروژه به همراه فایل آموزشی آماده شده است که شامل موارد زیر است:

1. فایل آموزش کامل ۱۲ صفحه ای

2. تابع بهینه سازی با الگوریتم ژنتیک در متلب

3. کدنویسی الگوریتم ژنتیک با متلب برای کمینه کردن تابع هدف

4. کدنویسی پخش بار و محاسبه تلفات سیستم توزیع استاندارد 33 باسه IEEE

5. کدنویسی الگوریتم ژنتیک برای جایابی DG در سیستم استاندارد 33 باسه IEEE با هدف مینیمم سازی تلفات در سیستم توزیع


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود شبیه سازی پروژه جایابی منابع تولید پراکنده DG با الگوریتم ژنتیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.