پرسشنامه

دانلود پرسشنامه استاندارد رایگان

در این صفحه از وب سایت سیگمالند، لیست جامعی از انواع پرسشنامه های مورد استفاده در رشته های مدیریتی، روانشناسی و … تهیه گردیده و در اختیار شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی قرار داده شده است. در تحقیقات و مقالات علمی، پرسشنامه های استاندارد به عنوان ابزارهایی جهت گردآوری داده ها و اطلاعات از افراد یا گروه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار شامل یک سری سوالات است و در آن از شرکت کنندگان درخواست می شود تا به آنها پاسخ دهند. پرسشنامه های استاندارد معمولا به صورت نوشتاری و چاپی و یا به صورت الکترونیکی تدوین می شوند.

پرسشنامه ها دارای انواع و کاربردهای مختلفی در حوزه های مختلف هستند که در ادامه به برخی از این کاربردها اشاره می کنیم:

  • تحقیقات روانشناسی (برای مطالعه عوامل رفتاری، نگرش ها و عقاید افراد)
  • تحقیقات بازاریابی و مشتری شناسی (جهت بررسی ترجیحات و رفتار خرید مشتریان)
  • پژوهش های سلامت (جهت سنجش سلامت جسمی و روانی افراد و نیز جمع آوری اطلاعات در مورد عوامل ریسک و فاکتورهای بیماری زا)
  • تحقیقات آموزشی (جهت سنجش عملکرد دانشجویان، نظرات معلمان و ارزیابی برنامه های آموزشی)
  • تحقیقات علوم اجتماعی (جهت مطالعه جوامع و سازمان ها)
  • تحقیقات علوم اقتصادی (جهت بررسی آمارهای تولید و مصرف، نظرات کسب و کارها و اقتصاد خانوارها)

در کل باید عنوان کرد که پرسشنامه ها، ابزارهای بسیار موثری در راستای جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها می باشند و می توانند اطلاعات ارزشمندی را برای تصمیم گیری ها و نیز تحقیقات ارائه نمایند. پرسشنامه های استاندارد با استفاده از فاکتورهایی همچون روایی و پایایی می توانند تضمین کننده صحت نتایج نهایی باشند؛ همچنین با توجه به اینکه به صورت ساختاریافته طراحی می شوند و دارای رفرنس هستند، می توان از آنها در پژوهش های مختلفی نیز استفاده کرد و قابلیت تکرارپذیری دارند. لازم به توضیح است که یکی از ویژگی های بسیار مهم آنها، امکان مقایسه داده ها با نمونه های استاندارد می باشد. به واسطه این ابزار می توان علاوه بر جمع آوری داده ها، درک بهتری از موضوعات پژوهشی و نیز مطالعات پیشرفته را به دست آورد.

بانک پرسشنامه رایگان

در این صفحه از وب سایت سیگمالند تلاش کرده ایم تا بانک جامعی از نمونه پرسشنامه های آماده در موضوعات و رشته های مختلف را در اختیار شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی قرار دهیم. لازم به توضیح است که برخی از این پرسشنامه ها به صورت رایگان قابل دانلود هستند و برخی دیگر نیز با هزینه های کم و تقریبا رایگان در اختیار شما پژوهشگران گرامی قرار گرفته اند. پرسشنامه ها، ابزارهایی ارزان ولی موثر برای جمع آوری اطلاعات زیاد از جامعه های آماری بزرگ یا کوچک محسوب می شوند. به واسطه این ابزار می توان متغیرهای کیفی و کمی را سنجش کرده و در تحقیقات به کار برد.

دانشجویان برخی از رشته های علوم انسانی نیاز دارند تا برای جمع آوری داده برای پایان نامه خود، از ابزار پرسشنامه استفاده کنند. این ابزارها باید استاندارد باشد طوری که داده های به دست آمده از آنها قابل اعتماد و اطمینان باشند. به عنوان مثال سوالات باید طوری طراحی شده باشند که پاسخ دهنده را به سمت جواب دلخواه پیش نبرند. داده های صحیح منجر به تحلیل های صحیح شده و نهایتا نتایج پایان نامه را معتبرتر خواهند کرد.

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.