دانلود شبیه سازی مقاله تشخیص حرکت با استفاده از روش شار نوری دو جهته

عنوان فارسی

تشخیص حرکت با استفاده از روش شار نوری دو جهته مبتنی بر بلوک

عنوان انگلیسی

Motion detection using block based bi-directional optical flow method

کلمات کلیدی

شار نوری؛ تشخیص حرکت؛ عادی سازی؛ بلوک؛ مورفولوژی

درسهای مرتبط

پردازش تصویر؛ بینایی ماشین

تعداد صفحات انگلیسی : 36 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 45
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
298,800تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Journal of Visual Communication and Image Representation (مجله ارتباطات بصری و بازنمایی تصویر)
ترجمه: ندارد گزارشکار : ندارد شبیه سازی : دارد (متلب)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

تشخیص حرکت با شار نوری

تشخیص حرکت، کاربرد گسترده ای در بینایی ماشینی و کامپیوتری جهت تحلیل صحنه های ویدئویی واقعی دارد. بخصوص، تعدادی از کاربردهای دید کامپیوتری معمول با نظارت بر ترافیک و افراد پیاده، کاوش روبوت اتوماتیک، شمارش هدف، تشخیص فعالیت انسانها، کار می کنند. هدف تشخیص جسم متحرک، متمایز سازی پیکسل های اشیاء پس زمینه متحرک از زمینه است. روش های تشخیص جسم متحرک را می توان به سه دسته تقسیم نمود: (1) متمایز سازی یا مشتق گیری فریم (2) کسر زمینه و (3) جریان نوری. اشیاء متحرک با استفاده از روش متمایز سازی فریم با محاسبه پیکسل به پیکسل بین فریم های متوالی تصاویر ویدئویی، شناسایی می شوند. این روش می تواند به نحو موثر، اشیاء را در محیط های چالش برانگیز مختلف آشکار سازی کنند، اما گاهی حفره هایی درون پس زمینه ایجاد می کند که به خاطر حرکت آرام یا توقف اشیای پس زمینه است و در نتیجه باعث مسائل محو شدن و شکاف در پس زمینه می شود. روش های تفریق یا کسر کردن زمینه نیز به نحو کارآمدی اشیاء متحرک را با مراحل مدل سازی زمینه و آستانه سازی تابع، آشکار سازی می کند. اما این روش، در سناریوهای مختلف بخاطر عدم وجود مدل زمینه تولید شده، ناموفق می باشد. سپس، رویکرد جریان نوری مبتنی بر بردار جریان برای محاسبه حرکت ظاهری شی بین فریم های متوالی استفاده می شود. این روش در تشخیص منابع هدف متحرک بسیار مقاوم است، اما نتایج غیردقیق برای اشیاء دارای حرکت آرام و محیط های دارای تغییرات در روشنایی حاصل می کند. بنابراین، یک روش تشخیص حرکت مقاوم با کمک جریان نوری برای تشخیص کارآمد و موثر اشیاء پس زمینه در محیط های چالش برانگیز مختلف، پیشنهاد می کنیم.

روش های مختلفی را برای تشخیص اشیاء متحرک تحلیل کردیم و دریافتیم که دقت آشکار سازی بخاطر تغییرات در روشنایی و اثر نویز و غیره، رضایت بخش نیست. بنابراین، روشی برای آشکار سازی جسم متحرک با استفاده از مجموعه داده های ویدئویی پیچیده، فیلم برداری شده با یک دوربین غیرمتحرک، ارائه می شود. رویکرد پیشنهادی ما تقریباً همه اشیاء پس زمینه را با آلارم کاذب کمتر، شناسایی می کند. این روش بهبودهایی در مقایسه با روش های موجود دیگر از نظر افزایش دقت و کاهش زمان پردازش دارد. نتایج تجربی و ارزیابی عملکردی نشان می دهند که روش ما می تواند به نحو موثر اشیاء کوچک و بزرگ با حرکت آرام و سریع را شناسایی کند. نتایج شبیه سازی نیز حاکی از اثربخشی روش پیشنهادی می باشد.

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی آن قرار داده شده است:

تشخیص حرکت با شار نوری

تشخیص حرکت

شار نوری

عادی سازی

مورفولوژی

بلوک

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله تشخیص حرکت با استفاده از روش شار نوری دو جهته”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.