دانلود شبیه سازی مقاله جبرانسازی اشباع ترانسفورماتور جریان مبتنی بر مدل غیرخطی جزئی

عنوان فارسی

جبرانسازی اشباع ترانسفورماتور جریان مبتنی بر یک مدل غیرخطی جزئی

عنوان انگلیسی

Current transformer saturation compensation based on a partial nonlinear model

کلمات کلیدی

ترانسفورماتور جریان؛ اشباع؛ رگرسیون غیرخطی؛ آرایه گیت برنامه پذیر میدانی

درسهای مرتبط

ماشین های الکتریکی

تعداد صفحات انگلیسی : 7 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2013 تعداد رفرنس مقاله : 14
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
98,800تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Electric Power Systems Research (تحقیقات سیستم های قدرت)
ترجمه: دارد گزارشکار : فایل آموزشی دارد شبیه سازی : دارد (متلب)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

جبرانسازی اشباع ترانس جریان

ترانسفورماتورهای جریان با هسته آهنی (CT)، به صورت گسترده جهت اندازه گیری توان در سیستم های قدرت بکار می روند. علت این است که قابلیت اطمینان و هزینه های آن ها در سطح مناسبی قرار دارد. اصلی ترین عیب این روش، اشباع نسبت به هسته آهنی است. این اشباع منجر به این می شود که اغتشاش جریان های ثانویه، در ورودی رله های حفاظتی ظاهر بشوند. چنین شرایطی می توانند به نوبه خود منجر به خطای عملکردی در رله های حفاظتی بشوند. برای برطرف سازی این اثر، به صورت طبیعی دو روش برای حل اثر مخرب پیشنهاد می شود:

  • استفاده از ترانسفورماتورهای جریان با هسته آهنی بزرگ، به منظور کاهش احتمال اشباع CT،
  • بکارگیری الگوریتم های جبران، جهت حذف تاثیر اشباع CT.

واضح است که حالت دوم مقرون به صرفه تر است.

این پروژه روش امیدوارکننده ای را برای جبران اشباع CT پیشنهاد می کند. این روش پارامترهای دقیق را با سرعت بیشتری از روش های رگرسیون خطی بدست می آورد. دامنه و فاز پایه جریان خطای ثانویه نیز مستقیماً از روی پارامترهای تخمینی قابل محاسبه هستند. می توان از این اطلاعات در رله های دیستانس و اضافه جریان، برای حذف اغتشاشات ناشی از اشباع CT، و آفستDC با کاهش نمایی استفاده نمود. اعمال روش SNLLS، منجر به کاهش چشمگیر بار محاسباتی روش های رگرسیون خطی می شود. روش پیشنهادی، کاملاً به ازای داده های حاصل از شبیه سازی ها و ثبت همزمان (زنده) تست شده است. علاوه بر این، پیاده سازی آن در تراشه FPG انجام شده است. کارایی این روش در یک محیط آنی (بلادرنگ) تست شده است. نتایج تست نشان می دهند که این روش قادر به تولید سیگنال های ورودی مطمئن برای استفاده دستگاه های حفاظت کننده از سیستم برق رسانی است.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود شبیه سازی مقاله جبرانسازی اشباع ترانسفورماتور جریان مبتنی بر مدل غیرخطی جزئی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.