دانلود شبیه سازی مقاله طرح حفاظت مبدل مبتنی بر مقاومت دینامیکی سری برای DFIG

عنوان فارسی

طرح حفاظت مبدل مبتنی بر مقاومت دینامیکی سری برای ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG) در طول شرایط خطای مختلف

عنوان انگلیسی

A Series-Dynamic-Resistor-Based Converter Protection Scheme for Doubly-Fed Induction Generator During Various Fault Conditions

کلمات کلیدی

طرح حفاظت مبدل؛ ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG)؛ گذر از خطا (FRT)؛ مقاومت دینامیکی سری (SDR)؛ تولید توان بادی

درسهای مرتبط

رله و حفاظت

تعداد صفحات انگلیسی : 11 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2010 تعداد رفرنس مقاله : 17
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
39,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Transactions on Energy Conversion (مجله تبدیل انرژی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (توضیحات مربوط به مقاله و خروجی های شبیه سازی در 12 صفحه به صورت WORD و PDF) شبیه سازی : دارد (فایل های شبیه سازی در سیمولینک متلب با فرمت .mdl)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

حفاظت مبدل مبتنی بر مقاومت سری

مزرعه های بادی دریایی مقیاس بزرگ، در سراسر جهان، بخصوص در اروپا، به تدریج در حال گسترش هستند، جایی که منابع باد دریایی غنی می باشد و در آب های کم عمق واقع شده اند. در سال 2020، 20% از مصرف برق اروپا از منابع تجدیدپذیر تامین خواهد شد. محقق سازی این طرح بلندپروازانه وابستگی زیادی به مزرعه های باد دریایی مقیاس بزرگ دارد. برای هدف 2020 انگلستان، مزرعه های باد مشارکتی به بزرگی 9.4% خواهند داشت. اکنون برای بیش از 30 گیگاوات ظرفیت مزرعه باد دریایی در دریاهای اروپایی در سال 2015 وجود دارد- که تقریباً 30 برابر بیشتر از ظرفیت نصبی فعلی است. بنابراین، قابلیت اطمینان مزرعه های باد باید به تفصیل مورد ارزیابی قرار گیرد که این بخاطر تعمیر و نگهداری پرهزینه در محیط دریایی می باشد. قابلیت اطمینان بین توربین های باد، سیستم های تولید برق بادی، شبکه گردآوری و سیستم انتقال، توزیع می شود. برای سیستم های تولید برق بادی، مولد القایی دو سوتغذیه (DFIG)، با عملکرد ردیابی سرعت باد متغیر و هزینه نسبتاً کم در مقایسه با سیستم تولید توان باد مبدل اسمی کامل، برای مثال، ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم (PMSG)، یک مفهوم تولید باد پرطرفدار می باشد. اما، معایب قابل توجه DFIG ، آسیب پذیری آن به آشفتگی های شبکه است زیرا سیم پیچ های استاتور مستقیماً از طریق یک ترانسفورماتور و تابلوی برق با تنها طرف موتور ایزوله شده از شبکه از طریق یک مبدل غیراسمی، به شبکه متصل می شوند. بنابراین، برای حفاظت مزرعه باد در برابر خاموشی ها و اختلالات ناشی از خطاهای شبکه در خشکی و خطاهای مزرعه باد، crowbar از موتور القایی و مدارات الکترونیک قدرت مربوطه حفاظت می کند. این دستگاه استفاده گسترده ای در کاربردهای صنعتی دارد.

این پروژه، یک روش حفاظت مبدل جدید، عمدتاً براساس یک مقاومت دینامیک سری (SDR) را پیشنهاد می دهد که بوسیله حفاظت کروبار (crowbar) در حین شرایط خطا، از غیرفعال شدن کنترل «مولد القایی دو سو تغذیه» (DFIG) اجتناب می کند. یک طرح حفاظت مبدل ترکیبی براساس SDR پیشنهادی و کروبار متداول در این پروژه تحلیل و به بحث گذاشته می شود. مزیت های حفاظتی اصلی بخاطر توپولوژی سری در مقایسه با حفاظت کروبار و چاپر dc می باشند. شرایط اضافه جریان خطای مختلف (هم متقارن و هم غیرمتقارن) تحلیل می شوند و برای طراحی تفصیلی حفاظت، شامل استراتژی کلیدزنی و هماهنگی با کروبار و محاسبات مقدار مقاومت، استفاده می شود. نتایج شبیه سازی نشان می دهند که روش پیشنهادی برای حفاظت اضافه جریان خطا، بخصوص برای خطاهای نامتقارن، که در آن حفاظت کروبار سنتی می تواند عملکرد نامناسب داشته باشد، مفید است.

این شبیه سازی در نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی آن قرار داده شده است:

توان اکتیو

جریان مبدل

خروجی توان اکتیو

خروجی جریان مبدل

شبیه سازی حفاظت مبدل

ولتاژ dc

ولتاژ

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله طرح حفاظت مبدل مبتنی بر مقاومت دینامیکی سری برای DFIG”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.