دانلود شبیه سازی مقاله فیلتر ناچ گاوسی تطبیقی برای حذف نویز دوره ای از تصاویر دیجیتال

عنوان فارسی

فیلتر ناچ گاوسی تطبیقی برای حذف نویز دوره ای از تصاویر دیجیتال

عنوان انگلیسی

Adaptive Gaussian notch filter for removing periodic noise from digital images

کلمات کلیدی

تصویر دیجیتال؛ حذف نویز؛ الگوهای تکراری

درسهای مرتبط

پردازش تصویر

تعداد صفحات انگلیسی : 10 نشریه : IET
سال انتشار : 2020 تعداد رفرنس مقاله : 39
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
IET
قیمت دانلود مقاله
84,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IET Image Processing (مجله پردازش تصویر)
ترجمه: ندارد گزارشکار : ندارد شبیه سازی : دارد (2 فایل شبیه سازی در متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

پروژه متلب حذف نویز از تصویر دیجیتال

نویز تناوبی، تصاویر دیجیتال را در طی مراحل دریافت و انتقال با افزودن الگوهای تکراری، تغییر داده و تخریب می کند. در این پروژه، با هدف بازیابی موثر تصاویر آلوده به نویزهای متناوب، شبه دوره‌ای و طرح مویر، یک فیلتر شکافی گاوسی تطبیقی ​​(AGNF) جدید در حوزه تبدیل فوریه معرفی می شود. با توجه به اینکه، نویزهای تناوبی، توابع سینوسی هستند که به تصاویر تخریب نشده اضافه می شوند، تبدیل فوریه تصاویر این امکان را فراهم می کند که این توابع نویزی به صورت پیک های تزویجی به راحتی در حوزه فرکانس قابل تشخیص بوده و متمرکز شوند. AGNF پیشنهادی به طور موثر موقعیت‌های پیک نویزی را شناسایی کرده و نواحی نویزی مربوطه را به طور تطبیقی با تحلیل نسبت میانگین فرکانس‌ها از محله‌های انطباقی متفاوت ​تعیین کمیت می‌کند. سپس این پیک های نویزی شناسایی شده، توسط فیلتر شکافی گاوسی با اندازه های تطبیقی ​​متفاوت منتشر می شوند. همچنین، فیلتر پیشنهادی، ماکزیمم انتشار نواحی پیک نویزی شناسایی شده را با حفظ حداقل مقادیر فرکانس از خروجی‌های فیلترهای شکافی هم پوش تضمین می‌کند. تحلیل تجربی کمی و بصری الگوریتم پیشنهادی با میانگین خطای مطلق، نسبت پیک سیگنال به نویز، میانگین شاخص تشابه ساختاری و زمان محاسبه حاکی از آن است که، AGNF در زمینه بازیابی تصاویر آلوده به نویزهای تناوبی در مقایسه با سایر روش‌ها از عملکرد بهتری برخوردار است.

این مقاله مربوط به سال 2020 بوده و شبیه سازی آن نیز در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده است؛ در ادامه، تصاویر مربوط به خروجی های شبیه سازی قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله فیلتر ناچ گاوسی تطبیقی برای حذف نویز دوره ای از تصاویر دیجیتال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.