دانلود شبیه سازی مقاله پخش بار بهینه با در نظر گرفتن تولید بادی

عنوان فارسی

رویکرد پخش بار بهینه با در نظر گرفتن تولید بادی

عنوان انگلیسی

Optimal Power Flow Solution Incorporating Wind Power

کلمات کلیدی

مونت کارلو؛ پخش بار بهینه (OPF)؛ برنامه نویسی تکاملی خود تطبیق؛ پایداری سیگنال کوچک؛ توان بادی

درسهای مرتبط

انرژی های نو

تعداد صفحات انگلیسی : 9 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2012 تعداد رفرنس مقاله : 15
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
67,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Systems Journal (مجله سیستم)
ترجمه: ندارد گزارشکار : فایل راهنما دارد (4 صفحه) شبیه سازی : دارد (5 ام فایل متلب)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

مسئله OPF با در نظر گرفتن هزینه تولید باد

هدف «پخش توان بهینه» (OPF)، کمینه سازی هزینه کل تولید و در عین حال، برآورده کردن الزامات طراحی و عملکردی سیستم، می باشد. می دانیم که مسئله OPF متداول، تنها شامل منابع توان انرژی حرارتی بوده است. با پیدایش و توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر، بخصوص انرژی باد، نیاز به بکار گیری هزینه تولید باد در مسئله OPF کلاسیک، بوجود آمده است.

مسئله OPF با شامل کردن هزینه تولید باد، در این پروژه مورد بررسی و بهره برداری قرار گرفته است. یک مدل نوین برای سنجش هزینه تولید باد با ملاحظه مشخصات گهگاهی و نوسانی توان باد، ارائه شده است. مدل پیشنهادی می تواند توزیع احتمال توان خروجی مزرعه باد را واقع بینانه تر و عملی تر سازد و می تواند توزیع سرعت باد مختلف را با استفاده از روش مونته کارلو، آسانتر شبیه سازی کند. در مدل پیشنهادی، هزینه تولید مزرعه باد شامل دو مولفه است: هزینه فرصت کمبود توان باد و هزینه فرصتی مازاد توان باد. اولی، هزینه ظرفیت رزرو اضافه در صورت کمبود توان باد است و دومی مرتبط با افت مزیت زیست محیطی ناشی از کاهش خروجی های توان مزرعه باد، می باشد. هر دوی این مولفه ها را می توان به گهگاهی بودن و عدم قطعیت توان باد، نسبت داد. مدل هزینه تولید باد پیشنهادی، در برنامه OPF متداول به صورت تابع هدف، با شامل کردن قیدهای پایداری سیگنال کوچک، تلفیق می شود. یک روش هوش محاسباتی- SAEP برای حل OPF با شامل شدن توان باد، بکار گرفته می شود. نتایج شبیه سازی، اثر بخشی و اعتبار مدل و روش پیشنهادی را نشان می دهند. باید خاطر نشان نمود که یک مدل منفرد وجود ندارد که بتواند توصیف کاملی از یک سیستم فیزیکی واقعی، فراهم کند. هر مدل، نقاط ضعف و قوت خاص خود، شامل مدل پیشنهادی در این پروژه را دارد. مدل ارائه شده در این پروژه، اهداف محقق سازی مسئله بهره برداری بهینه از سیستم قدرت در یک مدت زمان معین را برآورده می کند.

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی شبیه سازی قرار داده شده است:

برنامه نویسی تکاملی خود تطبیق

پخش بار بهینه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله پخش بار بهینه با در نظر گرفتن تولید بادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.