دانلود پاورپوینت طبقه بندی، تاثیرات و ساز و کار انواع آنتی بیوتیک ها

عنوان

بررسی طبقه بندی، تاثیرات و ساز و کار انواع آنتی بیوتیک ها

سال تهیه : 1402 تعداد اسلاید : 118
فرمت فایل : pptx-ppt نوع فایل : پاورپوینت
کیفیت : طلایی مناسب : دانشجویان

در این پاورپوینت که با قالب (تم) زیبا و حرفه ای طراحی شده است به طبقه بندی، تاثیرات و ساز و کار انواع آنتی بیوتیک ها در 118 اسلاید با فایل قابل ویرایش پرداخته ایم. در صورت وجود هر گونه مشکل لطفا با بخش پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.

پاورپوینت آماده
قیمت دانلود
28,000تومان
توضیحات

آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها دسته‌ای از داروها هستند که برای مبارزه با عفونت‌ های باکتریایی استفاده می‌ شوند. این داروها می‌ توانند بر روی باکتری‌ ها اثر مستقیم داشته باشند و یا از طریق تضعیف سیستم دفاعی بدن، عفونت را مهار کنند.

این پاورپوینت در 118 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 5 آن قرار داده شده است:

سنتز دیواره سلولی

اثربخشی آنتی بیوتیک ها به نحوه عملکرد آن‌ ها بستگی دارد. در ادامه به بررسی مکانیسم اثربخشی انواع آنتی بیوتیک ها پرداخته خواهد شد:

1. آنتی بیوتیک های سلول دیوار: این دسته شامل پنی‌سیلین، سفالوسپورین و وانکومایسین است. آن‌ ها با تضعیف یا تخریب دیوار سلولی باکتری، باعث تخریب و مرگ آن‌ ها می‌ شوند.

2. آنتی بیوتیک های سلولی: این دسته شامل تتراسیکلین، ماکرولید و کوآموکسی‌سیلین است. آن‌ ها با مهار سنتز پروتئین در سلول‌ های باکتری، باعث مرگ آن‌ ها می‌ شوند.

3.اسید نوکلئیک: این دسته شامل کینولون‌ ها و ریفامپین است. آن‌ ها با تخریب یا تغییر ساختار اسید نوکلئیک (DNA و RNA) در سلول‌ های باکتری، باعث توقف رشد و ضعیف شدن آن‌ ها می‌ شوند.

4.متابولیک: این دسته شامل سولفونامیدها و تریمتوپریم است. آن‌ ها با تخریب یا تضعیف مسیرهای متابولیک در سلول‌ های باکتری، باعث توقف رشد و ضعیف شدن آن‌ ها می‌ شوند.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 95 این پاورپوینت قرار داده شده است:

ترانسفورمیشن

5.ضد ویروس: این دسته شامل آنتی ویروس‌ ها است که برای مبارزه با عفونت‌ های ویروسی استفاده می‌ شوند. این داروها با تخریب یا تضعیف ساختار ویروس، باعث مهار عفونت می‌ شوند.

با توجه به مکانیسم اثربخشی آنتی بیوتیک ها، می‌توان نتیجه گرفت که برخی از این داروها بر روی گونه‌ های خاصی از باکتری‌ ها اثربخش تر هستند. بنابراین، قبل از تجویز این دارو به بیمار، لازم است که نوع عفونت و حساسیت باکتری به دارو بررسی شود تا داروی مناسب و مؤثر تجویز شود.

آنتی بیوتیک ها

با این حال، در دهه‌های اخیر، مقاومت باکتری‌ ها در برابر آنتی بیوتیک ها افزایش یافته است که به علت استفاده بی‌ رویه و نادرست از این داروها است. این مقاومت می‌ تواند باعث شکست درمانی و پیشرفت عفونت شود. بنابراین، استفاده صحیح از آن ها ضروری است تا مقاومت باکتری‌ ها کاهش یابد و اثربخشی این داروها حفظ شود.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت طبقه بندی، تاثیرات و ساز و کار انواع آنتی بیوتیک ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.