دانلود پایان نامه ارتباط عزت نفس و خلاقیت با تعصب در دانشجویان

عنوان

ارزیابی ارتباط عزت نفس و خلاقیت با تعصب در دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر جاسک

رشته : مدیریت تعداد صفحه : 140
فرمت فایل : docx نوع فایل : word قابل ویرایش
کیفیت : طلایی مناسب : دانشجویان

دانلود پایان نامه ارتباط عزت نفس و خلاقیت با تعصب در دانشجویان می باشد که در 140 صفحه و به صورت فایل ورد قابل ویرایش تهیه شده است. در صورت وجود هر گونه مشکل لطفا با بخش پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.

پایان نامه روانشناسی
قیمت دانلود
62,900تومان
توضیحات

رابطه عزت نفس و خلاقیت با تعصب در دانشجویان

عزت نفس، خلاقیت و تعصب سه مفهوم مرتبط با یکدیگر هستند که در روانشناسی و آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردارند. عزت نفس به ارزیابی فرد از خود و احساس ارزشمندی او اشاره دارد. خلاقیت توانایی تولید ایده های جدید و اصیل است. تعصب تمایل به قضاوت درباره افراد یا گروه ها بر اساس تعلقات گروهی به جای ارزیابی عینی آنها است.

رابطه عزت نفس و خلاقیت

تحقیقات نشان داده است که بین عزت نفس و خلاقیت رابطه مثبت و معناداری وجود دارد. به عبارت دیگر، افرادی که عزت نفس بالایی دارند، تمایل بیشتری به خلاقیت و نوآوری دارند. این امر به این دلیل است که افراد با عزت نفس بالا، از ریسک پذیری و امتحان کردن ایده های جدید نمی ترسند. آنها همچنین در برابر شکست انعطاف پذیرتر هستند و به توانایی های خود برای موفقیت در چالش های جدید ایمان دارند.

رابطه عزت نفس و تعصب

تحقیقات در مورد رابطه بین عزت نفس و تعصب نتایج متفاوتی را نشان داده است. برخی از مطالعات نشان داده اند که بین عزت نفس پایین و تعصب بالا رابطه وجود دارد. به این معنی که افرادی که عزت نفس پایینی دارند، تمایل بیشتری به اتخاذ دیدگاه های متعصبانه دارند. این امر ممکن است به این دلیل باشد که افراد با عزت نفس پایین، برای افزایش احساس ارزشمندی خود، به دنبال گروهی هستند که بتوانند با آنها احساس تعلق داشته باشند و در عین حال، گروه های دیگر را تحقیر کنند.

مطالعات دیگر نشان داده اند که هیچ رابطه ای بین عزت نفس و تعصب وجود ندارد. این امر ممکن است به این دلیل باشد که تعصب تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله عوامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قرار می گیرد.

رابطه خلاقیت و تعصب

تحقیقات در مورد رابطه بین خلاقیت و تعصب نیز نتایج متفاوتی را نشان داده است. برخی از مطالعات نشان داده اند که بین خلاقیت و تعصب پایین رابطه وجود دارد. به این معنی که افراد خلاق تمایل کمتری به اتخاذ دیدگاه های متعصبانه دارند. این امر ممکن است به این دلیل باشد که افراد خلاق، ذهن بازتری دارند و پذیرای ایده ها و دیدگاه های جدید هستند.

مطالعات دیگر نشان داده اند که هیچ رابطه ای بین خلاقیت و تعصب وجود ندارد. این امر ممکن است به این دلیل باشد که تعصب تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله عوامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قرار می گیرد.

عزت نفس و خلاقیت با تعصب

رابطه بین عزت نفس، خلاقیت و تعصب پیچیده و چندوجهی است. تحقیقات بیشتری برای درک بهتر این روابط و عواملی که بر آنها تأثیر می گذارند، مورد نیاز است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پایان نامه ارتباط عزت نفس و خلاقیت با تعصب در دانشجویان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.