دانلود پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون

عنوان فارسی

پرسشنامه فرهنگ سازمانی دنیسون

سال تهیه : 1402 تعداد صفحه : 3
فرمت فایل : pdf نوع فایل : pdf
کیفیت : طلایی مناسب : دانشجویان

این پرسشنامه در مورد استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون است که در 3 صفحه گردآوری شده است. در صورت وجود هر گونه مشکل لطفا با بخش پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.

پرسش نامه آماده
قیمت دانلود مقاله
10,900تومان
توضیحات

فرهنگ سازمانی دنیسون

استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون یک مدل است که برای اندازه‌گیری و تحلیل فرهنگ سازمانی استفاده می‌شود. دنیسون ( Denison) شرکت معدن کانادایی است، که در سال ۱۹۸۵ توسط استفن رومن تأسیس شد.و به عنوان یک ابزار قوی برای ارزیابی فرهنگ سازمانی در سطح سازمان و توسعه استراتژی‌های مرتبط با فرهنگ سازمانی استفاده می‌ شود.

فرهنگ سازمانی به عنوان مجموعه از اعتقادات، ارزش‌ ها، نگرش‌ ها و رفتارهای مشترکی که در سازمان وجود دارد تعریف می‌ شود. این عوامل می‌ توانند تاثیر بسزایی در عملکرد و موفقیت مجموعه داشته باشند. بنابراین، ارزیابی و تحلیل فرهنگ سازمانی می‌ تواند به سازمان کمک کند تا نقاط قوت و ضعف خود را در این زمینه شناسایی کند و استراتژی‌های مناسب برای توسعه فرهنگ سازمانی بهینه را پیاده سازی کند.

استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون بر اساس چهار عامل اساسی تشکیل شده است:

1. مشارکت: این عامل نشان می‌دهد که در مجموعه، آیا کارکنان به احساس مالکیت و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ ها و فعالیت‌های سازمانی دارند یا خیر. این عامل نشان دهنده این است که آیا سازمان به کارکنان خود اجازه می‌دهد تا نقش فعالی در تصمیم‌گیری‌ها را داشته باشند و آیا ارزش‌های شرکت‌پذیری و تعامل در مجموعه ترویج می‌شود یا خیر.

2. پذیرش تغییر: این مورد نشان می‌دهد که آیا مجموعه به تغییرات و نوآوری‌های جدید پذیرش دارد یا خیر. این عامل نشانگر این است که آیا مجموعه به محیط خارجی و تغییرات بازار و فناوری توجه می‌کند و آمادگی لازم برای پذیرش تغییر را دارد یا خیر.

3. انطباق: این عامل نیز نشان می‌دهد که آیا سازمان به توانایی تطبیق با محیط خارجی و تغییرات مختلف دارد یا خیر. و نشانگر این است که آیا سازمان قادر به تغییر استراتژی‌ها، ساختارها و فرآیندهای خود بر اساس شرایط جدید است یا خیر.

4. اثربخشی: این نیز نشانگر این است که آیا سازمان در دستیابی به اهداف خود موفق است یا خیر. و نشانگر این است که آیا سازمان قادر است به طور مستمر عملکرد خود را بهبود بخشد و از فرصت‌های موجود در بازار بهره‌برداری کند یا خیر.

دنیسون

استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون با ارزیابی این چهار عامل، به سازمان کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را در زمینه فرهنگ سازمانی شناسایی کند و استراتژی‌های مناسب برای توسعه فرهنگ سازمانی بهینه را پیاده سازی کند. این استاندارد به مجموعه کمک می‌کند تا با ارتقاء فرهنگ سازمانی، عملکرد و موفقیت خود را بهبود بخشد و رقابت‌پذیری بالاتری در بازار داشته باشد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی دنیسون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.