دانلود شبیه سازی مدولاسیون دامنه در نرم افزار Pspice

خلاصه:

مدولاسیون دامنه یا AM یکی از مدولاسیون های رایج و قدیمی در مخابرات است که ارائه آن به چندین سال قبل بر میگردد و برای ارسالی سیگنال رادیویی مورد استفاده قرار می گرفت. در این پروژه، شبیه سازی مدولاسیون دامنه در نرم افزار Pspice صورت گرفته است و به همراه فایل آموزشی و گزارش کار بعد از خرید قابل دانلود می باشد.

قیمت دانلود مقاله
20,000تومان
گزارشکار: دارای گزارش فارسی است شبیه سازی : پی اسپایس - orcad
شرح موضوع

مدولاسیون دامنه AM

مدولاسیون دامنه یا AM یکی از ابتدایی ترین و اولی ترین روش های مدولاسیون سیگنال آنالوگ است که در پخش امواج رادیویی کاربرد های فراوانی دارد. این مدولاسیون همچنان در سیستم های رادیویی مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای سیگنال صوتی استفاده می شود. مدولاسیون دامنه یا Amplitude Modulation فرایند تغییر دامنه یک موج حامل است و همانطور که گفته شد یکی از روش‌های ارسال اطلاعات به وسیله امواج رادیویی است.

در مدولاسیون دامنه، یک سیگنال پیام وجود دارد که باید توسط فرستنده به گیرنده ارسال شود . روش ارسال در این مدولاسیون ، ضرب کردن سیگنال صوتی در یک سیگنال حامل است که فرکانس بالایی دارد. با ضرب این دو سیگنال در هم سیگنال پیام صوتی سوار بر دامنه سیگنال حامل می شود و سپس توسط آنتن با طول مناسب که وابسته به فرکانس سیگنال است، ارسال می گردد.

در این پروژه روش مدولاسیون دامنه مورد استفاده برای سیگنال های رادیویی شبیه سازی شده و برای شبیه سازی از نرم افزار شبیه سازی پی-اسپایس Pspice یا OrCad استفاده شده است.  ای پروژه به همراه گزارش کامل از مراحل انجام و توضیحات بخش های مختلف آن آماده شده و بعد از خرید توسط محققان عزیز قابل دانلود می باشد.

در ادامه بخشی از نتایج حاصل از شبیه سازی های مدولاسیون دامنه در نرم افزار Pspice نشان داده شده است.

مدولاسیون دامنه

مدولاسیون دامنه

 

 


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مدولاسیون دامنه در نرم افزار Pspice”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.