دانلود شبیه سازی مقاله بازآرایی شبکه توزیع در راستای به حداقل رسانی تلفات شبکه

عنوان فارسی

بازآرایی شبکه توزیع در راستای به حداقل رسانی تلفات شبکه و بهبود مشخصه ولتاژ با استفاده از الگوریتم جستجوی فاخته

عنوان انگلیسی

Distribution network reconfiguration for power loss minimization and voltage profile improvement using cuckoo search algorithm

کلمات کلیدی

بازآرایی شبکه توزیع؛ الگوریتم جستجوی فاخته؛ بهینه سازی ازدحام ذرات؛ الگوریتم ژنتیک پیوسته؛ کاهش تلفات توان

درسهای مرتبط

بهره برداری از سیستم های قدرت

تعداد صفحات انگلیسی : 10 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2015 تعداد رفرنس مقاله : 27
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
65,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Electrical Power and Energy Systems (سیستم های انرژی و توان الکتریکی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (به همراه توضیحات کد نویسی در محیط ام فایل متلب (9 صفحه ای و 10 صفحه ای و 6 صفحه ای و 4 صفحه ای)، توضیحاتی در مورد الگوریتم رقابت استعماری (22 صفحه)، آشنایی با الگوریتم ژنتیک) + (فیلم آموزشی 17 دقیقه ای) شبیه سازی : دارد (فایل های شبیه سازی در متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

کاهش تلفات شبکه

شبکه توزیع، انرژی الکتریکی را به طور مستقیم از پست های ترانسفورماتور واسطه ای به مصرف کنندگان منتقل می کند. در حالی که شبکه های انتقال، اغلب با حلقه ها یا ساختارهای شعاعی عمل می کنند، ولی شبکه های توزیع همیشه به صورت شعاعی کار می کنند. با اعمال پیکربندی و بازآرایی شعاعی، جریان اتصال کوتاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. ترمیم شبکه از خطاها از طریق دستکاری بستن یا قطع کردن جفت کلید الکتریکی واقع در حلقه ها، نهایتاً انجام می شود. بنابراین، کلیدهای زیادی در شبکه توزیع وجود دارد. پیکربندی مجدد شبکه توزیع (DNR)، فرآیند تغییر ترتیب توپولوژیک فیدرهای توزیع با تغییر وضعیت باز و بسته کلیدهای تقسیم بندی و رابط با توجه به محدودیت های سیستم در هنگام تحقق اهداف اپراتور است.

در این پروژه، روش CSA به طور موفقیت آمیزی برای مساله پیکربندی مجدد شبکه توزیع، به کار برده شده است. هدف، به حداقل رساندن افت توان اکتیو و ارتقای نمایه ولتاژ سیستم های توزیع برق است. توپولوژی شعاعی شبکه توسط الگوریتم جدید مبتنی بر حرکت هر گره بار به مجموعه گره های برق هنگام اتصال به یک گره در مجموعه گره های برق، حفظ می شود. اثربخشی روش پیشنهادی در شبکه های توزیع 33 گرهی، 69 گرهی و 119 گرهی نشان داده شده است. نتایج عددی تأیید می کنند که الگوریتم پیشنهادی، قادر به یافتن راه حل بهینه است و به نظر می رسد که بهتر از PSO و برخی از روش های مقایسه شده دیگر در مقالات است. علاوه بر این، نشان داده شده است که پتانسیل استفاده از CSA در پیکربندی مجدد شبکه توزیع، چون به تنظیم چند پارامتر نیاز دارد، راه حل عمومی به دست آمده با استفاده از فلایت لوی (Levy flight) نسبت به پارامترهای مورد استفاده، حساس نیست. نتایج شبیه سازی شده در سیستم های متوسط ​​و بزرگ مانند سیستم های توزیع 69 گرهی و 119 گرهی نشان داده است که کاربرد CSA قابل توجه تر است. بنابراین، روش پیشنهادی می تواند برای هر شبکه توزیع شعاعی عملی بزرگ مقیاس، اعمال شود.

لازم به ذکر است که این شبیه سازی با الگوریتم کلاغ ها و در شبکه های 33، 69 و 118 باسه نیز انجام شده است. (این شبیه سازی دارای فیلم آموزشی نیز داخل محصول می باشد)

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده است. در شبیه سازی این مقاله از 4 الگوریتم ژنتیک، رقابت استعماری، جستجوی فاخته و الگوریتم جستجوی کلاغ ها استفاده شده است. در ادامه برخی از تصاویر خروجی شبیه سازی قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله بازآرایی شبکه توزیع در راستای به حداقل رسانی تلفات شبکه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.