دانلود شبیه سازی مقاله مدلسازی ماشین سنکرون مغناطیس دائم شامل تاثیرات ریپل گشتاور

عنوان فارسی

مدلسازی ماشین سنکرون مغناطیس دائم شامل تاثیرات ریپل گشتاور

عنوان انگلیسی

Modeling of Permanent-Magnet Synchronous Machine Including Torque Ripple Effects

کلمات کلیدی

ماشین های الکتریکی؛ روش های المان محدود (FE)؛ مدلسازی؛ موتور مغناطیس دائم (PM)؛ کنترل گشتاور

درسهای مرتبط

ماشین های الکتریکی

تعداد صفحات انگلیسی : 8 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2014 تعداد رفرنس مقاله : 12
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
68,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Transactions on Industry Applications (مجله کاربردهای صنعتی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (14 صفحه) شبیه سازی : دارد (1 فایل شبیه سازی در سیمولینک متلب با فرمت .slx)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

موتور مغناطیس دائم (PM)

ماشین سنکرون مغناطیس دائم (PMSM) دارای ویژگی هایی همچون چگالی توان بالا، و ریپل گشتاور پایین است، فلذا از این نظر گزینه ایده آلی برای سیستم های نیازمند بازدهی بالا محسوب می شود. ماشین های سنکرون مغناطیس دائم داخلی (IPM)، در مقایسه با ماشین های نصب شده روی سطح (SPM)، بدلیل استفاده بهتر از ماده مغناطیس دائم مورد توجه قرار گرفته اند. ماشین های IPM معمولاً از آهنرباهای مستطیلی ارزان تری استفاده می کنند. این آهنرباها داخل هسته روتور قرار می گیرند. تحت چنین شرایطی، حفظ قدرت آهنربا به نحو بهتری صورت می گیرد، و بازدهی تولید در حد بالاتری قرار می گیرد. مکانیزم تولید گشتاور در IPM، ترکیبی از گشتاور واکنش تولید شده بین آهنرباهای دائم نصب شده روی روتور و نیرومحرکه mmf استاتور، و گشتاور رلوکتانس تولید شده بدلیل برآمدگی محورهای مستقیم و تربیعی است. این شرایط در تضاد با موتورهای SPM قرار می گیرند که فقط از گشتاور واکنشی برخوردار هستند. به طور کُلی، بدلیل شکل مستطیلی ساده آهنربا، و استفاده از سیم پیچ های متراکم، ریپل گشتاور تولید شده در IPM ها در حد بالاتری قرار دارد. برای حداقل سازی منشا گشتاور در طراحی اولیه،و توسعه یک مکانیزم موثر برای خنثی سازی اکتیو ریپل گشتاور، درک رفتار و سنجش بزرگی منابع ریپل گشتاور یک نکته مهم تلقی می شود. در پروژه حاضر، مدل dq موجود گسترش داده می شود. بدین ترتیب قابلیت های بیشتری برای پیش بینی عملکرد موتورهای مغناطیس دائم بدست می آیند. در تمامی بررسی های مبتنی بر مدل تحلیل، وضعیت موتورهای IPM نیز گنجانده شده اند.

در پروژه فعلی، مدل dq اصلاح شده برای PMSM با توانایی پیش بینی گشتاور میانگین و ریپل، معرفی شده است. تحلیل حاوی جزئیات بر اساس شبیه سازی المان محدود معرفی شده است. نتایج شبیه سازی بدست آمده از تحلیل المان محدود، به منظور محاسبه پارامترهای مدل بکار گرفته می شوند. با ساخت مدل مرتبط با یک موتور واقعی، تست های آزمایشگاهی روی آن انجام می شود. بدین ترتیب رابطه همبستگی نسبت به یافته های نظری کشف می شود. مدل پیشنهادی، از نظر پیش بینی عملکرد موتور، از جمله ریپل گشتاور در وضعیت منحصر به فردی قرار دارد. درک مکانیزم ریپل گشتاور، به توسعه هرچه بهتر روش های کاهش ریپل گشتاور، برای چنین درایوهایی کمک خواهد کرد.در مطالعه حاضر، اثرات اشباع نادیده گرفته شده اند. چنین اثراتی می توانند با توجه به نحوه طراحی ماشین، روی دقت پیش بینی ریپل گشتاور تاثیرگذار باشند.

این شبیه سازی در محیط سیمولینک متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از تصاویر مربوط به خروجی های شبیه سازی قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله مدلسازی ماشین سنکرون مغناطیس دائم شامل تاثیرات ریپل گشتاور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.