دانلود شبیه سازی مقاله مدلسازی ژنراتور القایی دو سو تغذیه برای توربین بادی

عنوان فارسی

مدلسازی و کنترل ژنراتور القایی دو سو تغذیه برای توربین بادی

عنوان انگلیسی

Modeling and control of doubly fed induction generator for wind power

کلمات کلیدی

ژنراتور القایی دو سو تغذیه (DFIG)؛ کنترل برداری؛ انرژی بادی؛ کنترل توان

درسهای مرتبط

انرژی های نو؛ ماشین های الکتریکی

تعداد صفحات انگلیسی : 8 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2011 تعداد رفرنس مقاله : 12
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
52,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Power Symposium, Annual North-American (سمپوزیوم انرژی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : یک فایل توضیحات 11 صفحه ای برای این شبیه سازی، آماده شده است شبیه سازی : این محصول دارای 2 ام فایل و 1 فایل سیمولینک در متلب می باشد

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ژنراتور القایی دو سو تغذیه

با افزایش نفوذ توان باد در شبکه برق، مولد القایی دو سو تغذیه (DFIG) برای توربین های باد به میزان زیادی بخاطر ویژگی سرعت متغیر خود و بنابراین تاثیر بر دینامیک های سیستم، توسعه یافته اند. این پروژه، مدل سازی و کنترل DFIG را به تفصیل ارائه می دهد که در آن استاتور مستقیماً به یک شبکه متصل شده است و روتور از طریق مبدل AC-DC-AC پشت به پشت دو طرفه، به شبکه متصل شده است. این مدل پیشنهادی تنها مدل سیمولینک تفصیلی کامل است که از جعبه ابزار سیستم نیمه قدرت استفاده نمی کند و برای کار در هر دو مد عملکردی زیرسنکرون و بالای سنکرون، مناسب خواهد بود. یک استراتژی کنترل بردار جدید براساس کنترل بردار مبتنی بر شار روتور در این پروژه پیشنهاد شده است: یعنی این استراتژی کنترل برداری جدید با کنترل بردار مبتنی بر شار استاتور که معمولاً برای کنترل DFIG استفاده می شود، مقایسه می گردد. دو استراتژی کنترل برداری غیرمستقیم براساس تخمین شار استاتور و تخمین شار روتور برای مبدل طرف روتور (RSC) بکار گرفته شده است تا توان اکتیو استاتور تولید شده توسط مولد، کنترل شود. این سیستم کامل در محیط MATLAB/SIMULINK مدل سازی و شبیه سازی شده است به نحوی که می تواند برای مدل سازی همه نوع پیکربندی های مولد القایی، مناسب باشد.

در شکل زیر، پیاده سازی DFIG در محیط سیمولینک متلب نشان داده شده است:

شبیه سازی در سیمولینک متلب

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب انجام شده است؛ مراحل انجام شبیه سازی به موازان روابط موجود توضیح داده شده و در فایل گزارشکار این پروژه موجود می باشد. این شبیه سازی در بخش ام فایل و سیمولینک متلب قابل اجرا می باشد. شبیه سازی ها کاملا تست شده و بدون ایراد می باشند و کاملا منطبق با مقاله اصلی هستند. در ادامه نیز بخشی از نتایج خروجی شبیه سازی ها نشان داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله مدلسازی ژنراتور القایی دو سو تغذیه برای توربین بادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.