دانلود شبیه سازی مقاله برآورد هزینه مواد اصلی ترانسفورماتور با شبکه عصبی

عنوان فارسی

برآورد هزینه مواد اصلی ترانسفورماتور با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی

عنوان انگلیسی

Cost estimation of transformer main materials using Artificial Neural Networks

کلمات کلیدی

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)؛ پس انتشار متداول (CBP)؛ برآورد هزینه؛ متلب (MATLAB)

درسهای مرتبط

ماشین های الکتریکی

تعداد صفحات انگلیسی : 6 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2012 تعداد رفرنس مقاله : 13
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
94,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : Nirma University International Conference on Engineering (NUiCONE) (کنفرانس بین المللی مهندسی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (فایل راهنمای مختصر 3 صفحه ای) شبیه سازی : دارد (1 فایل شبیه سازی در متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

برآورد هزینه ساخت ترانسفورماتور

ترانسفورماتورها، اساسی ترین اجزاء سیستم های قدرت می باشند و نقش مهمی در انتقال و توزیع برق الکتریکی ایفا می کنند. در یک محیط صنعتی، پیش بینی دقیق هزینه ترانسفورماتور، یک کار مهم برای تولید کننده و نیز تاسیسات صنعتی می باشد. «تخمین هزینه محصول» (PCE) به پیش بینی هزینه یک محصول قبل از تولید آن می پردازد. بخاطر بازار بسیار رقابتی، نیاز به پیش بینی زودهنگام و دقیق هزینه یک محصول ترانسفورماتور، بوجود می آید. اما، روش های موجود تخمین پیش بینی، دقت را در تلاش برای تحویل نتایج زودهنگام، از دست می دهند. برعکس، دقت تنها زمانی به درستی قابل حصول است که جزئیات طراحی و برنامه ریزی فرآیند مشخص باشند، اما در آن موقع، تخمین هزینه زمانی، بسیار دیر خواهد بود. هدف اصلی این پروژه، ارائه روشی برای تخمین زود و دقیق هزینه یک ترانسفورماتور بدون اتکا به جزئیات طراحی و برنامه ریزی فرآیند است. اگر ترانسفورماتور در القای مغناطیسی پایین و چگالی جریان کمتر طراحی شده باشد، افزایش هزینه ترانسفورماتور بوجود می آید زیرا مواد مغناطیسی بیشتر و مواد رسانای بیشتری لازم است. روش های مختلفی برای طراحی بهینه ترانسفورماتور معرفی شده است که می توان الگوریتم ژنتیک بازگشتی- روش FE برای مسئله کمینه سازی هزینه ترانسفورماتور، برنامه نویسی هندسی، طراحی ترانسفورماتورهای قدرت با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی، بهینه سازی طراحی ترانسفورماتور با استفاده از طراحی تکاملی و تعدادی فنون جدید دیگر، که برای طراحی یک ترانسفورماتور استفاده شدند، نام برد. هزینه ترانسفورماتور عمدتاً به مواد خام که نقشی اساسی در فرآیند تخمین هزینه ایفا می کنند، بستگی دارد. اخیراً شبکه های عصبی، کاربردهای گسترده ای در زمینه ترانسفورماتورها یافته اند که می توان شناسایی عمر مفید روغن با استفاده از شبکه های عصبی، تفکیک بین جریان هجومی (inrush) و جریان خطا با استفاده از شبکه های عصبی، تخمین پارامتر سیم پیچی HV ترانسفورماتور که تعدادی از معدود موضوعاتی است که مطالعاتی در مورد آنها انجام شده اند.

نتیجه مدل شبکه MLP استفاده شده برای برآورد هزینه مواد خام ترانسفورماتور نشان می دهد که شبکه MLP عملکرد خوب دارد و دقت پیش بینی معقولی برای این مدل حاصل شد. نتایج نشان می دهند که مدل ANN با ساختار توسعه یافته، پیش بینی خوبی با کمترین خطا انجام می دهد و در نهایت این شبکه عصبی می تواند یک ابزار مهم برای تخمین هزینه ترانسفورماتور در مراحل اولیه پروژه تولید ترانسفورماتور، باشد.

این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی آن قرار داده شده است:

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله برآورد هزینه مواد اصلی ترانسفورماتور با شبکه عصبی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.