دانلود شبیه سازی مقاله جبرانسازی بار با DSTATCOM در سیستم توزیع سه فاز تحت ولتاژ منبع مختلف

عنوان فارسی

جبرانسازی بار با استفاده از DSTATCOM در سیستم توزیع سه سیم سه فاز تحت شرایط بار متصل شده به صورت دلتا و ولتاژ منبع مختلف

عنوان انگلیسی

Load compensation using DSTATCOM in three-phase, three-wire distribution system under various source voltage and delta connected load conditions

کلمات کلیدی

DSTATCOM؛ نظریه IARCC؛ اصلاح ضریب توان؛ کاهش VA منبع؛ تعادل بار؛ کاهش هارمونیک

درسهای مرتبط

کنترل توان راکتیو

تعداد صفحات انگلیسی : 10 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2012 تعداد رفرنس مقاله : 19
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
الزویر
قیمت دانلود مقاله
76,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله (این محصول دارای پاورپوینت 43 اسلایدی برای ارائه کلاسی هست)
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : International Journal of Electrical Power & Energy Systems (مجله بین المللی سیستم های انرژی و توان)
ترجمه: دارد (ترجمه 18 صفحه ای در قالب ورد و پی دی اف) گزارشکار : ندارد (در یک فایل ویدئویی 2 دقیقه ای نیز، ران شدن شبیه سازی ها نشان داده شده است) شبیه سازی : دارد (6 فایل شبیه سازی در محیط نرم افزار متلب با فرمت .mdl)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

جبران سازی بار با استفاده از DSTATCOM

امروزه، کیفیت توان در سیستم توزیع بخاطر بار توان راکتیو زیاد، جریان های بار دچار اعوجاج و نامتوازن، کمتر شده است. بخاطر تقاضای توان راکتیو بسیار زیاد، افزایش تلفات انتقال و توزیع و کاهش قابلیت پخش توان اکتیو سیستم توزیع بوجود آمده است. علاوه بر آن، عملکرد ترانسفورماتورها و مولدها نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند که این بخاطر نامتوازن سازی جریان ها می باشد و همچنین اندازه شبکه را افزایش می دهد. بنابراین، جبرانسازی توان راکتیو بارهای غیرخطی و یا دارای ضریب توان کم و متوازن سازی بار یک مسئله مهم در سیستم توزیع قدرت مدرن است. شاخص های برق تحت شعاع استانداردهای مختلف مانند استاندارد IEEE-519 قرار می گیرند. چاره هایی برای مسائل کیفیت توان در مقالات قبلی بیان شده اند و با نام عمومی ادوات قدرت مرسوم شناخته می شوند. بازیابی کننده ولتاژ دینامیک (DVR) یکی از ادوات قدرت مرسوم متصل شده به صورت سری با بار است. اصول پایه یک DVR براساس بازیابی ولتاژ طرف بار تا دامنه و شکل موج مطلوب بدون توجه به عدم تعادل یا اعوجاج در طرف مبداء یا بار با وارد کردن ولتاژ با اندازه و فرکانس مطلوب می باشد. بنابراین، از بار حساس در برابر اثر عدم توازن و یا اعوجاج در ولتاژ طرف تامین، پشتیبانی می کند. بنابراین، DVR برای رسیدن به اهدافی مانند مهاجرت (حرکت) هارمونیک در جریان های منبع بخاطر بار غیرخطی، حذف عدم تعادل بارهای نامتوازن، تصحیح ضریب توان تامین و کاهش VA منبع، مناسب نیست. برعکس، DSTATCOM یکی از ادوات قدرت مرسوم متصل شده به صورت موازی با بار است. این سیستم جریان هایی در سیستم ac تزریق می کند چنانکه جبرانسازی بار صرفنظر از عدم توازن یا اعوجاج در طرف منبع یا بار، حاصل می شود. علاوه بر آن، در مد کنترل جریان کار می کند تا اثر جریان های بار تحت شرایط ولتاژ منبع مختلف را جبران کند. علاوه بر آن، در متوازن سازی هرگونه عدم توازن در جریان های بار و همچنین برای رفع آلودگی در بار بسیار موثر است. به این صورت، از سیستم قدرت در برابر اثرات نامناسب بارهای مشتری محافظت می کند.

در این پروژه، یک طرح براساس نظریه مولفه جریان اکتیو و راکتیو لحظه ای بهینه شده برای DSTATCOM نصب شده در سیستم سه فاز سه سیم، پیشنهاد می شود. عملکرد طرح پیشنهادی تحت شرایط ولتاژ منبع سینوسی متوازن، سینوسی نامتوازن و غیرسینوسی نامتوازن ارزیابی شده است که در آن شرایط بار اتصال مثلث خطی و همچنین غیرخطی مدنظر قرار می گیرند. طرح پیشنهادی برروی یک سیستم توزیع سه فاز، سه سیم با استفاده از نرم افزار MATLAB/SIMULINK، اعتبار یابی شده است. نتایج شبیه سازی نشان داد که اگر به دنبال مطابقت و رعایت استانداردهای هارمونیک، حذف عدم تعادل، تصحیح ضریب توان و کاهش VA منبع هستیم، طرح پیشنهادی قادر به انجام اقدامات اصلاحی تحت ولتاژ منبع و شرایط بار مختلف می باشد. علاوه بر آن، طرح پیشنهادی قادر به محدود سازی THD جریان منبع در حدود جریان هارمونیک استاندارد IEEE-519 تحت هرگونه شرایط استفاده می باشد.

این شبیه سازی در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) انجام شده و در ادامه نیز تعدادی از نتایج خروجی آن قرار داده شده است:

کنترل توان راکتیو

جبرانسازی بار

DSTATCOM

اصلاح ضریب توان

تعادل بار

کاهش هارمونیک

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله جبرانسازی بار با DSTATCOM در سیستم توزیع سه فاز تحت ولتاژ منبع مختلف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.