دانلود شبیه سازی مقاله بازیابی سیستم توزیع برای بهبود قابلیت اطمینان تحت عدم قطعیت

عنوان فارسی

بازیابی سیستم توزیع با منابع تجدیدپذیر برای بهبود قابلیت اطمینان تحت شرایط عدم قطعیت سیستم

عنوان انگلیسی

Distribution System Restoration With Renewable Resources for Reliability Improvement Under System Uncertainties

کلمات کلیدی

قابلیت اطمینان سیستم توزیع؛ تولید پراکنده؛ تولید توان بادی؛ تولید توان خورشیدی؛ بازیابی بار؛ بهینه سازی

درسهای مرتبط

قابلیت اطمینان در سیستم های قدرت؛ انرژی های نو

تعداد صفحات انگلیسی : 12 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2019 تعداد رفرنس مقاله : 40
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
98,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Transactions on Industrial Electronics (مجله الکترونیک صنعتی)
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارد (توضیحات مربوط به شبیه سازی در 15 صفحه و به صورت WORD و PDF ارائه شده است؛ این توضیحات شامل توضیحات کدها می باشد) شبیه سازی : دارد (تعداد 11 فایل شبیه سازی متلب با فرمت .m)

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

پروژه متلب بازیابی سیستم توزیع

مشاهده می کنیم که واحدهای «تولید پراکنده» (DG) تجدید پذیر، مانند سیستم های «فتوولتائیک خورشیدی» (PV) و «مولدهای توربین بادی» (WTG)، بیش از پیش درحال نفوذ به سیستم های قدرت فعلی هستند. چنین واحدهایی نه تنها برای سیستم های قدرت تحت شرایط بهره برداری نرمال، پشتیبانی بعمل می آورند بلکه همچنین مزیت های قابلیت اطمینان را برای مشتریان و همچنین شرکت های برق در هنگام رویدادها فراهم می کنند. با این حال، محدودیت های بهره برداری سیستم، عدم قطعیت های تولید برق در سیستم های DG تجدید پذیر، و تقاضای بار متغیر با زمان، موانع اصلی در انتگراسیون موثر آنها می باشند.

جنبه های نوآوری اصلی این مقاله از این قرار می باشند:

  • در این مقاله، یک استراتژی بازیابی نوین با استفاده از مدل ابتکاری پیشنهاد می شود که در آن ویژگی های عملکرد جزیره ای و گزینه های پیکربندی مجدد شبکه به نحو موثر با هم ترکیب می شوند تا قطع بار (قطع عامدانه بار) کاهش یابد و به بازیابی سریع سرویس، دست یافته شود. علاوه بر آن، استراتژی بازیابی ارائه شده براساس شرایط غیرقطعی که ممکن است در وضعیت های عملی مختلف رخ دهد، می باشد. برای تولید شرایط حقیقی برای اعتباریابی استراتژی پیشنهادی، مدل های احتمالی خودبازگشتی متشکل از مشخصه های آماری پارامترهای غیرقطعی مانند تقاضای بار، تولید گهگاهی توان و رویدادهای خطای اتفاقی، در استراتژی بازیابی پیشنهادی، تعبیه می شوند. علاوه بر آن، خطاهای پیش بینی احتمالاتی این پارامترهای غیرقطعی برای تعدیل و تنظیم محدوده سراسری عدم قطعیت، در استراتژی پیشنهادی بکار گرفته می شوند.
  • استراتژی پیشنهادی از شبیه سازی های مونته کارلوی سری زمانی برای تخمین موثر عدم قطعیت سیستم تحت دامنه گسترده ای از شرایط سیستم، استفاده می کند. علاوه بر آن، یک الگوریتم تنظیم دقیق غیرپارامتری TRIBE PSO برای حل مسئله بهینه سازی ترکیبی مقید غیرخطی بیان شده پیشنهاد می شود و در نتیجه همگرایی به جواب های موجه بهینه یا نزدیک به بهینه، تضمین می شود.
  • یک استراتژی رمزگذاری نوین با یک طرح انتخاب دینامیکی بجای طرح رمزگذاری باینری سنتی درون الگوریتم تنظیم دقیق غیرپارامتری TRIBE PSO پیشنهادی تعبیه می شود تا فضای جستجو و بنابراین بار محاسباتی کاهش یابد تا به جواب سریع و موثر دست یافته شود.

این پروژه بر پایه یک مقاله معتبر 2019 از IEEE بوده و در محیط نرم افزار متلب (MATLAB)، شبیه سازی شده است. در داخل این محصول، علاوه بر فایل آموزشی 15 صفحه ای، دو پوشه نیز مربوط به شبیه سازی می باشد که پوشه Restoration مربوط به فرآیند بازآرایی شبکه بعد از وقوع خطا در یک خط بوده و پوشه Reliability نیز برای محاسبه شاخص‌های قابلیت اطمینان می‌باشد. توجه شود که هر دو شبیه‌سازی برای سیستم IEEE 33 باسه، پیاده‌سازی شده است. در ادامه نیز تعدادی از تصاویر مربوط به خروجی های شبیه سازی قرار داده شده است:

در این پروژه، ارزیابی قابلیت اطمینان یک سیستم توزیع با سیستم های DG ترکیبی، با ملاحظه استراتژی های بازیابی بهینه و عدم قطعیت های سیستم، انجام شد.

در این مقاله، یک الگوریتم بهینه سازی بازیابی، شامل تقاضای بار متغیر با زمان و تولید احتمالاتی، فرموله شد. مسئله بازیابی با استفاده از TRIBE PSO غیرپارامتری هوشمند، با بکارگیری یک طرح رمزگذاری نوین، حل شد. عدم قطعیت ها از نظر فراهمی توان تجدیدپذیر، تقاضای بار متغیر با زمان، خطای پیشبینی احتمالاتی و خطاهای تصادفی با استفاده از مدل های احتمالاتی، شبیه سازی شده اند. همبستگی زمان و مشخصه های آماری متغیرهای سری زمانی نیز با استفاده از مدل های احتمالاتی، شبیه سازی شده اند. این مدل ها براساس یک مدل AR و بکارگیری روش تبدیل احتمال، توسعه یافتند. قابلیت اطمینان سیستم توزیع برای سناریوهای مختلف، با استفاده از یک روش شبیه سازی مونته کارلوی سری زمانی، ارزیابی شد. مشاهده شد که سیستم، قابلیت اطمینان بیشتری (از لحاظ میانگین سالانه SAIDI و SAIFI) پیدا می کند هنگامی که تقاضای بار و تولید برق متغیر با زمان در فرآیند بازیابی مدنظر قرار گیرد. در کارهای آتی، می توان استراتژی پیشنهادی را به شبکه های مش بندی شده، تعمیم داد. همچنین، عملکرد جزیره ای شبکه ای توزیع شعاعی و مش بندی شده را می توان طبق استانداردهای فنی، مدنظر قرار داد. علاوه بر آن، روش پیشنهادی را می توان بخصوص با بکارگیری اصلاح های ضروری در مدیریت خطا و ماژول بازیابی در سیستم های مدیریت توزیع، محقق نمود.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی مقاله بازیابی سیستم توزیع برای بهبود قابلیت اطمینان تحت عدم قطعیت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی

ارتباط با ما

  • شماره تماس : 09360147484
  • ایمیل : info@sigmaland.ir

نماد اعتماد الکترونیکی

لوگو طلایی

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.