دانلود شبیه سازی مقاله کنترل کننده پیش بینی کننده برای تنظیم ولتاژ مبدل DC به DC

عنوان فارسی

کنترل کننده پیش بینی کننده تثبیت کننده برای تنظیم ولتاژ یک مبدل تقویت DC به DC

عنوان انگلیسی

A Stabilizing Model Predictive Controller for Voltage Regulation of a DC/DC Boost Converter

کلمات کلیدی

مدل Bilinear، کنترل آبشاری، مبدل DC / DC، ثبات جهانی، محدودیت ورودی / حالت، کنترل پیش بینی مدل (MPC)

درسهای مرتبط

سیستم های قدرت، الکترونیک قدرت

تعداد صفحات انگلیسی : ۸ نشریه : IEEE
سال انتشار : 2014 تعداد رفرنس مقاله : ۴۰
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
قیمت دانلود مقاله
50,000تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
آیا این مقاله برای بیس پایان نامه مناسب است؟ : بله آیا این مقاله برای ارائه کلاسی مناسب است؟ : بله
برنامه ای که در آن مقاله شبیه سازی شده است : این مقاله در محیط متلب پیاده سازی شده است نام مجله مقاله : IEEE Transactions on Control Systems Technology
ترجمه: ندارد گزارشکار : دارای گزارش فارسی کامل است (12 صفحه) شبیه سازی : سیمولینک متلب و ام فایل متلب

این مقاله در محیط متلب به صورت کامل شبیه سازی شده و در صورت خرید و دانلود مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود از برنامه مربوطه استفاده نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در نحوه ی اجرای برنامه سایت سیگمالند به مدت 24 ساعت بعد از خرید محصول، پشتیبانی آن را تا اجرای کامل برعهده دارد. برای این مقاله فایل گزارش کار از مراحل انجام شبیه سازی ها به صورت کامل آماده شده و بعد از خرید قابل دانلود می باشد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

کنترل کننده برای تثبیت تنظیم ولتاژ در مبدل

با ظهور شبکه هوشمند و عصر انرژی تجدید پذیر، مبدل های قدرت الکترونیک می توان به طور گسترده در انواع مختلف تنظیم ولتاژ مانند سیستم های فتوولتائیک خورشیدی، رایانه های شخصی، لوازم جانبی کامپیوتر و آداپتورهای دستگاه های الکترونیکی مصرف کننده برای ارائه ولتاژ DC توسط اقدام سوئیچینگ بنابراین، لازم است که منطق عمل سوئیچینگ را طراحی کنیم به طوری که ولتاژ خازن دقیقا از مرجع آن پیروی کند. به طور متوسط دو مدل مختلف مربوط به مواردی که سوئیچ ON است و خاموش است، دینامیک مبدل قدرت می تواند به عنوان یک مدل بیلیار با یک ورودی کنترل مداوم بیان شود. علاوه بر این، چون وظیفه نسبت به عمل سوئیچینگ به عنوان ورودی کنترل رفتار می شود، به طور ذاتی در مجموعه ای است که با حداقل و حداکثر میزان وظیفه تعیین می شود.

کنترل پیش بینی مدل (MPC) یک روش افقی است که در آن ورودی کنترل از طریق یک روش بهینه سازی بر روی تعداد محدودی از مراحل زمان آینده در هر گام زمانی محاسبه می شود. در نتیجه، محدودیت های فیزیکی در متغیرهای ورودی و یا حالت می تواند به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد. طرح های مختلف MPC برای ایجاد ثبات در مبدل های قدرت و در نظر گرفتن محدودیت های فیزیکی در گذشته ارائه شده اند.

در ان مقاله استراتژی کنترل ولتاژ آبشار برای مبدل dc / dc را با استفاده از یک کنترل پیش بینی مدل (MPC) در حلقه داخلی پیشنهاد شده است. MPC پیشنهادی یک تابع هزینه را در هر گام زمانی در افق عقب مانده به حداقل می رساند و راه حل بهینه مربوطه از یک تابع از پیش تعریف شده که به الگوریتم عددی متکی نیست، به دست می آید. نشان داده شده است که MPC باعث افزایش ولتاژ خازن و جریان الکتریکی در سراسر جهان در حضور محدودیت های ورودی می شود. محدودیت های دولت نیز می تواند در پیشنهاد MPC مورد توجه قرار گیرد. به دنبال طرح کنترل ولتاژ آبشار معمولی، کنترل کننده  PI یا کنترلر انتگرال گیر در حلقه بیرونی پذیرفته می شود. نتایج تجربی نشان می دهد که عملکرد حلقه بسته برتری نسبت به کنترل کلاسیک آبشاری PI است.

این مقاله در متلب شبیه سازی شده است و در ادامه بخشی از نتایج شبیه سازی ها نشان داده ده است.

کنترل کننده تثبیت کننده برای مبدل تقویت کننده DC / DC

کنترل کننده تثبیت کننده برای مبدل تقویت کننده DC / DC

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود شبیه سازی مقاله کنترل کننده پیش بینی کننده برای تنظیم ولتاژ مبدل DC به DC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت سیگمالند محفوظ است.